Przejdź do głównej zawartości

Poznaliśmy laureatów nagrody Promotor Polski Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

26 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała 4 laureatów tytułem Promotora Polski.  Laureatami nagrody zostali: Katarzyna Bonda, Monika Siecińska-Jaworowska i prof. Wojciech Maksymowicz oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka






Jak wielu z Państwa wiadomo, „Teraz Polska” to nie tylko konkurs wyróżniający najlepsze produkty i usługi. To również Konkurs „Wybitny Polak”, w którym nagradzani są Polacy i osoby polskiego pochodzenia na stałe mieszkający za granicą, a którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To wreszcie realizowany od 2017 r. projekt Promotor Polski. W jego ramach honorujemy osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska – mówi Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Fundacja chce nagradzać ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę – dodaje Czernek. Nagrody Promotor Polski 2019 zostały wręczone podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Pierwsze wyróżnienie Promotor Polski zostało przyznane Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej Hajnówka w uznaniu dla dokonań na rzecz jedności poprzez propagowanie różnorodności, a statuetkę odebrał Mikołaj Buszko, pomysłodawca i organizator tego wydarzenia. Festiwal ma na celu prezentację światowego dorobku oraz popularyzację wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Jego formuła stwarza okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 900 chórów z 40 krajów świata (Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki).

Następna statuetka Promotor Polski trafiła do Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej, prezes firmy Suempol. – Suempol pod jej kierownictwem przekształcił się z przedsiębiorstwa przerabiającego ręcznie krewetki na zlecenie holenderskiego partnera w nowoczesną, międzynarodową firmę, posiadającą zakłady w Bielsku Podlaskim oraz fabryki w Niemczech i we Francji. Suempol zatrudnia ok. 1500 pracowników (w Polsce, Francji, Niemczech, Norwegii i Holandii) i jest europejskim potentatem w produkcji łososia wędzonego – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”, uzasadniając nominację. W imieniu laureatki nagrodę odebrał Arkadiusz Jaworowski, wiceprezes firmy Suempol Sp. z o.o.

Tytuł Promotora Polski odebrał również prof. Wojciech Maksymowicz. – Pan profesor mawia, że cudów nie czyni, ale inaczej patrzą na jego pracę pacjenci i ich rodziny. Jest związany z Kliniką Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, przy której powstała pierwsza Klinika Budzik dla Dorosłych. I właśnie w uznaniu za dokonania dla Kliniki Budzik dla Dorosłych w Olsztynie pan profesor otrzymuje wyróżnienie Promotor Polski – wyjaśnia Lipiński.

Wreszcie nagroda Promotor Polski trafiła do Katarzyny Bondy. Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce urodziła się w Białymstoku i wychowała w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, a także dokumentu kryminalnego „Polskie morderczynie”. Ogromną popularność (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Arash i T-Pain w hicie "Sex Love Rock N Roll".Zobacz teledysk do piosenki

"Sex Love Rock N Roll" to tytuł jednego z najbardziej tanecznych hitów ostatnich lat nagranego wspólnie przez irańską gwiazdę muzyki dance, Arasha i popularnego amerykańskiego wykonawcę hip-hop i R&B, T-Paina Nagrany w 2014 numer znalazł się na ostatniej płycie Arasha zatytułowanej "Superman" wydanej tego samego roku 4 listopada. Utrzymany w rytmie pop dance przebój odbiega od tego, co do tej pory przyzwyczaił nasz Arash i ukazuje nowe możliwości tego zdolnego twórcy, który ostatnio pracował przy hicie Margaret ( Margaret - Cool Me Down - YouTube) 38-letni Arash pochodzi z Iranu, a obecnie mieszka w Szwecji i jest popularny piosenkarzem i producentem muzycznym oraz autorem wielu przebojów, m.in. "One D ay ", "Broken Angel", "Iran Iran", "Always", "Pure Love", "Boro Boro", czy "Temptation". 30-letni T-Pain, to pseudonim artystyczny Faheema Rasheeda Najma, amerykański

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am