Przejdź do głównej zawartości

Studenci z Politechniki Warszawskiej wystartują na zawodach UAC Challenge Medical Express 2016 w Australii

UAV Challenge Medical Express to odbywający się co dwa lata konkurs, w którym biorą udział nie tylko najlepsze zespoły akademickie z całego świata, ale także firmy zajmujące się profesjonalnie budową maszyn bezzałogowych. We wrześniu Politechnikę Warszawską reprezentować będą młodzi pasjonaci lotnictwa z Koła Naukowego Avionika MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Queensland oraz Australijski Instytut Badań i Rozwoju
Fot. KNA MelAvio/Politechnika Warszawska

Na zawody członkowie Koła Naukowego Avionika MelAvio zaprojektowali, wykonali oraz zintegrowali kompletny system bezzałogowego statku powietrznego do pionowego startu i lądowania – M7 "Murena". - Platforma waży 12 kilogramów i jest połączeniem samolotu i wielowirnikowca, dzięki czemu możliwy jest pionowy start i zawis. Budowa takiego bezzałogowca to naprawdę skomplikowany proces – przyznaje Adam Korczak, wiceprezes Koła i jednocześnie główny konstruktor "Mureny". Na pokładzie maszyny znajduje się pełny zestaw autopilota z komputerem pokładowym, kamera wizyjna, system stabilizacji kamery oraz wszelkie urządzenia niezbędne do poruszania się "Mureny".

Bezzałogowiec służy do pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych. Tego typu maszyny mogą być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych w trudnodostępnych terenach, podczas klęsk żywiołowych czy wojny.

Podczas zawodów samoloty będą musiały przeprowadzić misję ratunkową bez udziału operatora. Misja obejmuje start, przelot do strefy poszukiwań, odnalezienie rozbitka, wylądowanie w jego pobliżu, odebranie próbki krwi, ponowny start i powrót do bazy. Samolot musi przelecieć dystans około 60 kilometrów. Organizatorzy zawodów kładą ogromny nacisk na bezpieczeństwo przeprowadzenia misji. Każdy zespół musi przygotować gotowe rozwiązania na wypadek wszelkich komplikacji: utraty łączności czy opuszczenia przez samolot strefy operacji.

Główną nagrodą w UAV Challenge Medical Express 2016 jest 50 tys. dolarów australijskich. Wartością dodaną – wymiana doświadczeń i możliwość spotkania się z konstruktorami z całego świata.

W poprzedniej edycji zawodów w 2014 r. studenci z Politechniki Warszawskiej osiągnęli już ogromny sukces: na 180 zgłoszonych ekip z całego świata – drużyna z Koła Naukowego Avionika MelAvio uplasowała się na 10 miejscu.

Źródło: PW


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Arash i T-Pain w hicie "Sex Love Rock N Roll".Zobacz teledysk do piosenki

"Sex Love Rock N Roll" to tytuł jednego z najbardziej tanecznych hitów ostatnich lat nagranego wspólnie przez irańską gwiazdę muzyki dance, Arasha i popularnego amerykańskiego wykonawcę hip-hop i R&B, T-Paina Nagrany w 2014 numer znalazł się na ostatniej płycie Arasha zatytułowanej "Superman" wydanej tego samego roku 4 listopada. Utrzymany w rytmie pop dance przebój odbiega od tego, co do tej pory przyzwyczaił nasz Arash i ukazuje nowe możliwości tego zdolnego twórcy, który ostatnio pracował przy hicie Margaret ( Margaret - Cool Me Down - YouTube) 38-letni Arash pochodzi z Iranu, a obecnie mieszka w Szwecji i jest popularny piosenkarzem i producentem muzycznym oraz autorem wielu przebojów, m.in. "One D ay ", "Broken Angel", "Iran Iran", "Always", "Pure Love", "Boro Boro", czy "Temptation". 30-letni T-Pain, to pseudonim artystyczny Faheema Rasheeda Najma, amerykański

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am