Centrum Badawczo Rozwojowe im. M. Faradaya, wchodzące w skład Grupy Energa, ogłosiło drugą edycję konkursu Energa Open Innovation 2018. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości. Na zwycięzców czeka nagroda - ponad 50 tys. zł
13 czerwca br. rozpoczął się nabór wniosków konkursowych do drugiej edycji Energa Open Innovation 2018, ogłoszonym przez Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya. Konkurs daje szansę rozwoju każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił jako innowator. Zwycięzcy otrzymają ponad 50 tys. zł. Organizator przewiduje również dwie nagrody dodatkowe w wysokości 25 tys. zł.
Druga edycja konkursu EOP 2018 została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego głównym obszarem działania jest promocja i rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, a także umożliwienie im ekspansji zagranicznej oraz budowanie nowoczesnego państwa polskiego.
- Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya to przykład inicjatywy, która nie tylko pobudza do działania ale również daje szansę rozwoju każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił jako innowator. Powołanie drugiej edycji konkursu to dobry początek projektu, który mam nadzieję stanie się regułą w CBRF – mówi Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.
Do udziału w drugiej edycji konkursu Energa Open Innovation CBRF zaprasza przedsiębiorców, start-upy, jednostki naukowe, indywidualnych naukowców, badaczy i studentów, a także międzynarodowe konsorcja z udziałem podmiotów krajowych. Zwycięzcy będą mieli okazję realizować pilotażowe projekty w Centrum Badawczo Rozwojowym im. M. Faradaya.
- Zapraszamy do współpracy i wzięcia udziału w konkursie wszystkich tych, którzy chcą wzbogacić polski sektor energii w innowatorskie pomysły. Chcemy wspierać i wyróżniać przykłady dobrej współpracy firm energetycznych z zewnętrznymi jednostkami innowacyjnymi – mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. Prezesa Zarządu Energa SA.
Każdy zainteresowany może zgłosić innowacyjny pomysł, związany z jednym z poniższych obszarów:
- Inteligentne sieci, aktywni odbiorcy, OZE, klastry bilansujące;
- Usługi systemowe dla operatorów sieciowych;
- Optymalne zużycie energii przez użytkownika;
- Poprawa niezawodności i ciągłości zasilania odbiorców;
- Magazynowanie energii i stabilizacja sieci;
- Zwiększenie elastyczności i efektywności wytwarzania energii;
- Nowe produkty i usługi;
- Rozwój systemów diagnostycznych.
Zgłoszenia są przyjmowane do 19 października 2018. Po podjęciu decyzji przez kapitułę, laureaci konkursu zostaną powiadomieni o rozstrzygnięciach, dacie i miejscu wręczenia nagród. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz uhonorowanie zwycięzców odbędzie się w grudniu br.
Regulamin, informacje oraz wyniki konkursu są dostępne na stronie organizatora: https://cbrf.energa.pl.
CBRF zostało powołane jako jedno z głównych narzędzi realizacji Strategii Innowacji przyjętej przez Energę na lata 2017-2020 z perspektywą 2025+. To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Polsce, która współpracuje z wiodącymi na rynku jednostkami naukowymi mając na celu poszukiwania rozwiązań w obszarze nowoczesnej energetyki.
Komentarze
Prześlij komentarz