Przejdź do głównej zawartości

Zaadoptuj słonia. Pomóż tym wyjatkowym zwierzętom

Przekazując dowolną kwotę jednorazowo lub co miesiąc, dajesz słoniom szansę na przetrwanie, a w podziękowaniu otrzymasz elektroniczny certyfikat oraz zależnie od kwoty wsparcia: elektroniczny list o słoniu oraz wyjątkowe zdjęcia słonia

Zaadoptuj symbolicznie słonia

Wybierz kwotę wsparcia i wpisz adres e-mail – swój lub osoby, którą chcesz obdarować i zaadoptować dla niej słonia. Dane, które podajesz w formularzu, są całkowicie bezpieczne, w każdej chwili możesz poprosić o ich zmianę lub usunięcie. Szczegóły na stronie: https://pomagam.wwf.pl/slon/

Te wyjątkowe zwierzęta potrzebują Twojej pomocy. Mimo dużych rozmiarów, bo słoń może on osiągać wagę nawet 6 ton i wysokość przekraczającą 3 m, a długość 7.5 m, wyjątkowej inteligencji i niezwykłej łatwości dostosowania się do zmian środowiska, zwierzęta te są bezbronne w zetknięciu z człowiekiem. Codziennie na świecie ginie około 100 słoni. Są zabijane dla mięsa (tzw. bushmeat – popularnego w Afryce), dla sportu, ale przede wszystkim dla ciosów, które osiągają na czarnym rynku ogromne wartości.

Sytuacja słoni na świecie jest od lat ogromnie trudna. Tylko w latach 1900-1980 utraciły one ponad 90% swoich dawnych terytoriów. Ze względu na tryb życia potrzebują one rozległych terytoriów i dużo pożywienia. Żyją one zarówno w Azji, jak i w Afryce,na terenach krajów szybko się rozwijających, prowadzących bardzo intensywną gospodarkę. W dodatku – zazwyczaj biednych. 

Bieda miejscowej ludności i szybko powiększające się tereny, zamieszkiwane przez człowieka stawiają słonie w krytycznej sytuacji. Nie tylko nie mają one dość miejsca do życia, zbyt mało pożywienia, ale też wchodzą na tereny uprawiane przez ludzi, niszcząc je, przez co konflikty na linii człowiek – zwierzę są coraz częstsze. Największym jednak zagrożeniem jest wciąż kwitnący, szczególnie w Chinach, Wietnamie i Tajlandii, handel kością słoniową.

Powiedz Stop kłusownictwu słoni

Handel kością słoniową rozwija się od wieków. Mimo ochrony i ograniczeń wprowadzanych w ostatnich latach w wielu krajach na całym świecie, zgubne jest przede wszystkim to, że kość słoniowa na Dalekim Wschodzie nadal jest symbolem statusu społecznego. Od wieków kość słoniowa wykorzystywana była do wyrobu ozdób, rzeźb, figurek, klawiszy fortepianów itp. Od 10 lat rośnie handel tym surowcem, rośnie tym samym liczba zabijanych słoni. W 2011 r. skonfiskowano łącznie prawie 300 ton kości słoniowej – rekordową w historii ilość. Nie wiadomo, ile jest kości słoniowej na czarnym rynku, udaje się bowiem wykryć zaledwie część przemycanego towaru. Wszystko to sprawia, że sytuacja słoni na świecie jest tak dramatyczna. Możesz im jednak pomóc.

Na co zostaną przeznaczone środki zebrane przez WWF Polska?
Środki zebrane przez WWF Polska przeznaczone zostaną na ochronę afrykańskich słoni leśnych w kameruńskiej części kompleksu obszarów leśnych TRIDOM (z ang. Tri-National Dja Odzala Minkebe Forest Landscape). Jest on położony w dorzeczu rzeki Kongo. Jeden z najcenniejszych przyrodniczo lasów na świecie jest domem dla wielu gatunków zwierząt, m.in. goryli, szympansów i słoni afrykańskich (ok. 40 000 osobników na tym obszarze). Od wielu lat w tym rejonie postępuje wylesianie m.in. na potrzeby handlu drewnem egzotycznym, rozwija się też przemysł wydobywczy. Wraz z coraz większą liczbą koncesji na wycinkę drzew i wydobycie cennych metali rośnie liczba dróg, dzięki czemu kłusownicy mają ułatwione zadanie. Wjeżdżają do trudno dostępnych do niedawna fragmentów lasu i przy użyciu często najnowocześniejszych sprzętów i broni zabijają zwierzęta dla mięsa i dla kości słoniowej. W ciągu ostatnich 10 lat cena kości słoniowej na lokalnym czarnym rynku wzrosła 10-krotnie (w dużych miastach Kamerunu osiąga wartość dotychczas nienotowaną, nawet 1800 złotych/kg). W ciągu ostatniej dekady populacja słoni w dorzeczu Kongo zmalała o ponad 60%. Dotyczy to w głównej mierze słonia leśnego (Loxodonta africana cyclotis), który jest bardziej tajemniczym podgatunkiem słonia afrykańskiego, gdyż zamieszkuje gęste lasy deszczowe. Jest więc go znacznie trudniej zaobserwować, nie ma możliwości, jak w przypadku słoni sawannowych, monitoringu z samolotów i helikopterów, trudno jest więc oszacować wielkość jego populacji. Podobnie jak słoń sawannowy, słoń leśny ginie z rąk kłusowników ze względu na rosnący popyt na kość słoniową w Chinach oraz Tajlandii. W trudno dostępnym terenie, jakim są lasy TRIDOM, walka z kłusownikami wymaga najnowocześniejszego sprzętu i wyszkolonych patroli. Już dziś możesz nam pomóc wzmocnić patrole antykłusownicze w dwóch parkach narodowych w Kamerunie należących do kompleksu TRIDOM: Parku Narodowym Boumba Bek oraz Parku Narodowym Nki.

Źródło:  WWF Polska/pomagam.wwf.pl/slon




z słoniom szansę na przetrwanie.

Co roku na świecie ginie
kilkadziesiąt tysięcy słoni.
Są zabijane przede wszystkim
dla ciosów – pozyskuje się
z nich tzw. kość słoniową,
zwaną białym złotem.
Zatrzymaj kłusownictwo słoni.
Pomóż nam odmienić ich los!

u na świecie ginie
kilkadziesiąt tysięcy słoni.
Są zabijane przede wszystkim
dla ciosów – pozyskuje się
z nich tzw. kość słoniową,
zwaną białym złotem.
Zatrzymaj kłusownictwo słoni.
Pomóż nam odmienić ich los!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seksowne dziewczyny z KSW w rozbieranej sesji

KSW to nie tylko mieszane sztuki walki i zacięte pojedynki najlepszych fighterów mma, ale i piękne i seksowne dziewczyny. Zobaczcie jak wyglądała sesja Ring Girls KSW dla magazynu CKM Fot. You Tube/CKM/Ring Girls KSW Efekty pracy stylistów i fotografów w postaci rozebranych dziewczyn KSW już październikowym wydaniu magazynu CKM . Jak zapowiadają twórcy będzie na kogo popatrzeć. Wystarczy, że się przyjrzycie sesji z udziałem seksownych Ring Girls Federacji KSW. To właśnie te urodziwe dziewczyny wyprowadzają zawodników federacj KSW do ringu i chodzą dumnie po oktagonie prezentując kartę z numerem rundy i co najważniejsze uświetniają swoją obecnością widowiskowe gale KSW. I śmiało trzeba przyznać, że seksowne Ring Girls KSW wyglądają wspaniale i dziwi, że brylują podczas gal KSW i podbijają męskie serca, które oglądają walki mma. Zobacz Sesję Ring Girls KSW dla CKM: Przeczytaj także:  https://swiatimedia.blogspot.com/2015/01/seksowna-irina-shayk-czyli-poznaj.ht

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am