Przejdź do głównej zawartości

Wysokie miejsce polskich uczelni w rankingu Best Masters

Polskie uczelnie zajęły wysokie miejsca wśród uczelni krajów Europy Wschodniej w rankingu Best Masters. Francuska agencja ratingowa Eduniversal doceniła kierunki studiów prowadzone m.in. przez Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski, Akademię Leona Koźmińskiego. W zestawieniach uwzględniono najlepsze programy magisterskie i MBA z podziałem na obszary studiów
Ranking Best Masters ogłaszany jest każdego roku pod koniec grudnia. Przygotowuje go francuska agencja ratingowa Eduniversal, specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Ocenie poddała cztery tysiące najlepszych programów magisterskich i MBA z całego świata w 30 obszarach studiów, z podziałem na regiony świata. Polskę klasyfikowano w gronie krajów Europy Wschodniej.
 
Na pierwszym miejscu listy najlepszych kierunków związanych z finansami i rachunkowością w regionie Europy Wschodniej znalazły się studia magisterskie prowadzone przez Szkołę Główną Handlową wspólnie z EY. Na trzecim miejscu znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego, a na szóstym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 
W kategorii kierunków ekonomicznych pierwsze dwa miejsca należały odpowiednio do Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Na ósmym miejscu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
 
Wśród kierunków związanych z komunikacją społeczną na trzecim miejscu znalazł się Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 
W rankingu studiów "Executive MBA i MBA Part Time" pierwsze miejsce zajęły studia Executive MBA prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Na czwartym miejscu znalazły się studia Uniwersytetu Warszawskiego, na siódmym powadzone w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, na dziesiątym w Akademii Leona Koźmińskiego. W pierwszej dwudziestce uplasowały się też studia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.
 
W kategorii kierunków magisterskich z zarządzania drugie miejsce zajęły studia prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z uczelniami ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Niemiec. Na trzecim miejscu studia w Akademii Leona Koźmińskiego, na czwartym w Szkole Głównej Handlowej, a na dziewiątym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
 
W kategorii "International Management" trzecią pozycję zajęły studia prowadzone na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a piąte w Szkole Głównej Handlowej. W zestawieniu znalazły się też kierunki prowadzone przez: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademię Leona Koźmińskiego i Politechnikę Gdańską.
 
W gronie najlepszych studiów "MBA Full Time" pierwsze miejsce zajął program International MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na piątej pozycji znalazł się program Akademii Leona Koźmińskiego realizowany we współpracy z sześcioma innymi europejskimi szkołami wyższymi. Na dwunastym miejscu sklasyfikowano program Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 
Wśród kierunków z obszaru administracja publiczna/zarządzanie drugie miejsce zajęła Szkoła Główna Handlowa, a ósme Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W kategorii kierunków: inżynieria i zarządzanie projektami na piątym miejscu uplasowały się studia MBA prowadzone na Politechnice Gdańskiej. W obszarze: zarządzanie systemami informacji na drugim miejscu znalazł się kierunek prowadzony w Szkole Głównej Handlowej, a na ósmym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
 
Wśród pięciu uczelni z regionu uwzględnionych w kategorii studiów z zarządzania zasobami ludzkimi na czwartym miejscu znalazły się studia prowadzone na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zaś w kategorii: prawo biznesowe i komercyjne pierwsze miejsce zajęła Szkoła Główna Handlowa.
 
Twórcy rankingu przeanalizowali opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji, 800 tysięcy studentów i ponad 10 tysięcy przedstawicieli uczelni akademickich. Trzy główne kryteria, jakimi kierowali się autorzy rankingu to: reputacja programu oparta m.in. na opiniach ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów w pierwszym miejscu pracy, a także opinie samych absolwentów programów.

Pełny ranking jest dostępny na stronie: www.best-masters.com

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Arash i T-Pain w hicie "Sex Love Rock N Roll".Zobacz teledysk do piosenki

"Sex Love Rock N Roll" to tytuł jednego z najbardziej tanecznych hitów ostatnich lat nagranego wspólnie przez irańską gwiazdę muzyki dance, Arasha i popularnego amerykańskiego wykonawcę hip-hop i R&B, T-Paina Nagrany w 2014 numer znalazł się na ostatniej płycie Arasha zatytułowanej "Superman" wydanej tego samego roku 4 listopada. Utrzymany w rytmie pop dance przebój odbiega od tego, co do tej pory przyzwyczaił nasz Arash i ukazuje nowe możliwości tego zdolnego twórcy, który ostatnio pracował przy hicie Margaret ( Margaret - Cool Me Down - YouTube) 38-letni Arash pochodzi z Iranu, a obecnie mieszka w Szwecji i jest popularny piosenkarzem i producentem muzycznym oraz autorem wielu przebojów, m.in. "One D ay ", "Broken Angel", "Iran Iran", "Always", "Pure Love", "Boro Boro", czy "Temptation". 30-letni T-Pain, to pseudonim artystyczny Faheema Rasheeda Najma, amerykański

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am