Przejdź do głównej zawartości

Za miesiąc Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon na Politechnice Warszawskiej

7 marca na Politechnice Warszawskiej najlepsi konstruktorzy robotów z Polski i zagranicy wezmą udział w Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon, który odbędzie się . Roboty, które wezmą udział w zawodach można zgłaszać do 4 marca, a pula nagród sięga 20 tys. zł
„Robotyka jest innowacyjną i bardzo widowiskową dyscypliną nauki, dlatego Robomaticon z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz więcej osób. W roku ubiegłym konkurowało ze sobą 300 zawodników, a zmagania robotów obejrzało ponad 4 tys. widzów” - mówi szef działu marketingu Robomaticonu Maciej Sęk.
 
Uczestnicy tegorocznego Robomaticonu zmierzą się w 13 efektownych konkurencjach. Po raz pierwszy w Polsce i Europie wezmą udział w wyścigach robotów i poczują prawdziwą atmosferę Formuły 1 w konkurencji zwanej "DeathRace". Zupełną nowością będzie też konkurencja "Puckcollect". Każdemu z zawodników zostaje przydzielony jeden kolor – niebieski lub czerwony. Mecz rozgrywa się na kwadratowej planszy. Na sygnał dany przez sędziego roboty wyruszają w pole i mają trzy minuty na dostarczenie do bazy jak największej liczby krążków w odpowiadającym im kolorze. 

W konkurencji "Humanoid Sprint" roboty przypominające ludzi mają przed sobą odcinek o długości 2,1 m, który będą musiały pokonać w jak najkrótszym czasie. Tradycyjnie roboty będą też konkurowały w konkurencjach takich jak: LineFollower, MiniSumo, MicroMouse, Freestyle Elfa.
 
Pierwsza edycja Robomaticonu odbyła się 5 marca 2011 roku. Ponad 100 zawodników wzięło wówczas udział w zawodach, które odbyły się na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Z roku na rok liczba uczestników i osób na widowni rośnie.

Dziś zespół Robomaticonu to grupa kilkudziesięciu studentów Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcą doświadczyć w czasie studiów czegoś więcej niż tylko nauki. Efekt końcowy, który obserwujemy w marcu jest wynikiem ponad półrocznej pracy sześciu działów - marketingu, sponsoringu, IT, konkurencji, logistyki i finansowego - podlegających najważniejszej osobie, czyli kierownikowi projektu. Każda osoba łączy normalny tok studiów z dodatkowymi zadaniami zależnymi od pełnionej funkcji. Aby wszystko potoczyło się pomyślnie, całość musi być sprawnie zarządzana” – mówi kierownik projektu Mateusz Kopeć.

Z Robomaticonu skorzystają także widzowie. Z myślą o widzach turnieju, powstaną małe targi technologiczne, na których partnerzy turnieju pokażą swoje roboty przemysłowe. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami tych firm i dowiedzieć się więcej o ich działalności. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty robotyczne.

Zawody odbędą się 7 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie: www.robomaticon.pl  oraz na www.facebook.com/robomaticonpl

Źródło: naukawpolsce.pap.pl
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Arash i T-Pain w hicie "Sex Love Rock N Roll".Zobacz teledysk do piosenki

"Sex Love Rock N Roll" to tytuł jednego z najbardziej tanecznych hitów ostatnich lat nagranego wspólnie przez irańską gwiazdę muzyki dance, Arasha i popularnego amerykańskiego wykonawcę hip-hop i R&B, T-Paina Nagrany w 2014 numer znalazł się na ostatniej płycie Arasha zatytułowanej "Superman" wydanej tego samego roku 4 listopada. Utrzymany w rytmie pop dance przebój odbiega od tego, co do tej pory przyzwyczaił nasz Arash i ukazuje nowe możliwości tego zdolnego twórcy, który ostatnio pracował przy hicie Margaret ( Margaret - Cool Me Down - YouTube) 38-letni Arash pochodzi z Iranu, a obecnie mieszka w Szwecji i jest popularny piosenkarzem i producentem muzycznym oraz autorem wielu przebojów, m.in. "One D ay ", "Broken Angel", "Iran Iran", "Always", "Pure Love", "Boro Boro", czy "Temptation". 30-letni T-Pain, to pseudonim artystyczny Faheema Rasheeda Najma, amerykański

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am