Absolwent Politechniki Łódzkiej triumfuje w konkursie Technology Cup 2015 z inteligętnym rozwiązaniem
Konrad Strzelecki opracował w ramach pracy dyplomowej interaktywny stół LED. Projekt absolwenta Politechniki Łódzkiej okazał się najlepszy w kategorii Smart Gadget konkursu Technology Cup 2015-informuje łódzka uczelnia. Konkurs zorganizowała firma Comarch, jedna z największych polskich spółek informatycznych
Jak czytamy w komunikacie Politechniki Łódzkiej, konkurs, w którym wystąpił laureat obejmował trzy kategorie: Smart Gadget, Health Device, Open Project, a zgłoszone projekty nawiązywały do Internetu Rzeczy (Internet of Things) Przez pół roku uczestnicy opracowywali koncepcję, projektowali i wreszcie budowali działający prototyp. Najlepsze projekty oceniło jury podczas finałowej gali w głównej siedzibie Comarch w Krakowie. W Kategorii Smart Gadget I miejsce zajął interaktywny stół LED zbudowany przez mgr. inż. Konrada Strzeleckiego.
Jury w uzasadnieniu swojego werdyktu, podkreśliło możliwość wszechstronnego zastosowania urządzenia – od gadżetów w skali domowej (stolik kawowy), ciekawe wizualizacje w klubach muzycznych, aż po duże atrakcyjnie wyglądające, multimedialne elewacje budynków. Projekt ten został zrealizowany jako praca magisterska pod kierunkiem dr. inż. Rafała Kotasa z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych. Z interaktywnym stołem LED można się połączyć z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu podłączonego do Internetu.
- Zarówno stół podświetlany LEDami jak i aplikacje internetowe są powszechnie znane, a jednak ich połączenie w sposób zaproponowany przez Konrada Strzeleckiego jest innowacyjne - wyjaśnia dr Kotas. - Nowością opracowaną przez dyplomanta jest na pewno sposób komunikacji pomiędzy stołem LED a aplikacją internetową poprzez sieć Wi-Fi oraz możliwość interakcji użytkownika ze stołem. Ponadto wartością dodaną do całej pracy są autorskie aplikacje demo (strumieniowanie wideo, gry, wizualizacja audio itd.), które w atrakcyjny sposób prezentują możliwości prototypu. Wszystko opracowane zostało z wykorzystaniem najnowszych technologii (Arduino, Intel Galileo, Spring Framework, node.js).
Fot. Politechnika Łódzka
Źródło PŁ
Komentarze
Prześlij komentarz