Przejdź do głównej zawartości

Polka z prestiżową nagrodą na Forum Innowacyjnych Nauczycieli w USA

Polska nauczycielka z gimnazjum w Daleszycach (woj. świętokrzyskie), Bożena Kraj znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowej nagrody Global Educator Challenge, przyznawanej podczas Światowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli „E² Global Educator Exchange” w Redmond. Nauczycielka języka angielskiego triumfowała w kategorii „Najlepszy plan projektu”, pokonując blisko 300 uczestników Forum z 87 krajów. 

Tegoroczne spotkanie zgromadziło nauczycieli, którzy w 2015 roku otrzymali prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych.

Pięciodniowe Światowe Forum Innowacyjnych Nauczycieli organizowane przez Microsoft było okazją do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania technologii oraz metod nauczania, które rozwijają umiejętności przydatne uczniom w codziennym życiu. Wśród zaproszonych gości, którzy rozwinęli przewodnią myśl tegorocznego spotkania „Courage, bravery and leadership” znaleźli się m.in. Ziauddin Yousafzai – ojciec Malali, najmłodszej laureatki Nagrody Nobla oraz Angela Maiers, popularna autorka książek na temat edukacji. Dodatkową niespodzianką dla uczestników Forum była rozmowa na żywo z CEO firmy Microsoft, Satyą Nadellą.

Podczas spotkania ogłoszono laureatów Konkursu Global Educator Challenge, wyłonionych spośród grupy 800 pedagogów, którzy w tym roku uzyskali tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Polskę reprezentowała Bożena Kraj, która na co dzień naucza języka angielskiego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Nauczycielka z województwa świętokrzyskiego jest ambasadorką programu eTwinning, laureatką Ogólnopolskiego Konkursu FRSE Eduinspiracje oraz kuratoryjnej nagrody Lidera Innowacyjności. Koordynuje również 10 projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning.

„Wyróżnienie Microsoft to dla mnie bardzo ważna nagroda. Utwierdza mnie w przekonaniu, że obrany przez mnie kierunek nauczania jest słuszny i ułatwi młodym trwałe przyswajanie wiedzy. Forum okazało się także niesamowicie inspirującym wydarzeniem: poznałam wielu ciekawych nauczycieli, których pomysły na prowadzenie lekcji z pewnością wkrótce wykorzystam podczas zajęć z uczniami z Daleszyc” – powiedziała Bożena Kraj. 

Uczestników konkursu Microsoft Educator Expert oceniało 17 sędziów z całego świata. Wśród ekspertów z Portugalii, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych, Grecji, Austrii, Belgii, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii, Litwy i Bułgarii znalazł się również przedstawiciel Polski – Artur Rudnicki. To radomianin, który posiada specjalne wyróżnienie mentorskie Microsoft Innovative Educator Expert Fellow. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu, w szkole posiadającej tytuł „Szkoły mentorskiej Microsoft”.

„Na przestrzeni zaledwie kilku dni zobaczyłem mnóstwo znakomitych pomysłów, jak sprawić, by nauczanie było efektywniejsze, a przy tym atrakcyjne dla uczniów. Cieszę się również, że to właśnie pomysł polskiej nauczycielki, Bożeny Kraj, został doceniony przez międzynarodowe grono ekspertów” – mówi Artur Rudnicki, ekspert oceniający uczestników konkursu Microsoft Educator Expert.
Spośród ośmiuset nauczycieli ze stu krajów tylko dziesięciu w Polsce posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Globalny program Microsoft in Education (dawniej: Partners in Learning) to inicjatywa edukacyjna skierowana do nauczycieli wszystkich przedmiotów, uczących we wszystkich typach szkół. Jego celem jest nie tylko wyróżnianie nauczycieli i szkół, ale wspieranie ich w rozwoju, szkolenie, zapewnianie udziału w konferencjach, pomoc w nawiązywaniu kontaktów w kraju i zagranicą, wreszcie dostęp do technologii Microsoft, również tej darmowej dla edukacji. Nauczyciele mogą korzystać z portalu Microsoft Educator Network, który udostępnia materiały dydaktyczne, scenariusze lekcyjne, dobre praktyki, bezpłatne narzędzia informatyczne dla nauczania, certyfikację Microsoft czy kursy e-learningowe.

„Tegoroczna nagroda dla polskiej nauczycielki podczas Forum Innowacyjnych Nauczycieli potwierdza, że mamy w Polsce doskonałych dydaktyków z potencjałem, otwartych na nowe technologie i rozwój zawodowy. Właśnie takie osoby Microsoft wspiera i wyróżnia, oferując odpowiednie narzędzia oraz dostęp do wiedzy. Tylko w 2014 roku udało się nam przeszkolić 2000 nauczycieli z zastosowania technologii w nauczaniu, a 38 000 uczniów skorzystało z naszych materiałów edukacyjnych” – powiedziała Małgorzata Snarska, dyrektor Programu Microsoft in Education.

Aby wspomóc proces unowocześnienia polskiej edukacji i wdrażania rozwiązań chmurowych, na przestrzeni 12 miesięcy 2014 r. Microsoft przekazał szkołom oprogramowanie i usługi warte na rynku komercyjnym 297 milionów złotych. Dodatkowo firma tworzy w Polsce modelowe Szkoły w Chmurze, które korzystają z najbardziej zaawansowanych rozwiązań nauczania i stanowią centrum kompetencyjne dla innych szkół z danego regionu Polski.

Źródło: Microsoft

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Od teraz na zawsze, czyli romantyczna historia Niny i Hugo. Zobacz trailer filmu

Co się stanie gdy porzucona na ślubnym kobiercu Nina, by zapomnieć o tym co ją spotkało wyruszy z jej przyjacielem z dzieciństwa na wyspę Mauritius, na której miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim przyszłym mężem? Komedia produkcji RPA z 2016 roku Od teraz na zawsze (Vir Altyd) nakręcona przez Jaco Smit na podstawie scenariusza Ivana Botha i DonnaLee Roberts, którzy także zagrali w tym filmie główne role to ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, radości życia i o tym, co jest w życiu najważniejsze. A jej głównie bohaterowie Hugo i Nina podczas tej podróży odkrywają, że młodzieńcze uczucie nie wygasło. Jak się zakończy idylla przekonacie się oglądając ten film. By was do tego zachęcić zobaczcie trailer. Zobacz trailer filmu Od teraz na zawsze:

Arash i T-Pain w hicie "Sex Love Rock N Roll".Zobacz teledysk do piosenki

"Sex Love Rock N Roll" to tytuł jednego z najbardziej tanecznych hitów ostatnich lat nagranego wspólnie przez irańską gwiazdę muzyki dance, Arasha i popularnego amerykańskiego wykonawcę hip-hop i R&B, T-Paina Nagrany w 2014 numer znalazł się na ostatniej płycie Arasha zatytułowanej "Superman" wydanej tego samego roku 4 listopada. Utrzymany w rytmie pop dance przebój odbiega od tego, co do tej pory przyzwyczaił nasz Arash i ukazuje nowe możliwości tego zdolnego twórcy, który ostatnio pracował przy hicie Margaret ( Margaret - Cool Me Down - YouTube) 38-letni Arash pochodzi z Iranu, a obecnie mieszka w Szwecji i jest popularny piosenkarzem i producentem muzycznym oraz autorem wielu przebojów, m.in. "One D ay ", "Broken Angel", "Iran Iran", "Always", "Pure Love", "Boro Boro", czy "Temptation". 30-letni T-Pain, to pseudonim artystyczny Faheema Rasheeda Najma, amerykański

Już w Sobotę wystartuje Roztańczony PGE Narodowy 2018

22 września, w Sobotę wystartuje najbardziej roztańczona impreza w Polsce - Roztańczony PGE Narodowy 2018 na której wystąpi wiele gwiazd muzyki tanecznej z zagranicy i Polski, wśród nich m.in. Shanguy, Sabrina, Londonbeat, Cleo, grupa Boys oraz Zenon Martyniuk z zespołem Akcent Będzie to kolejna edycja tej imprezy. Poprzednia zakończyła się wielkim sukcesem, bo w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy, który jest oficjalną areną piłkarskiej reprezentacji Polski i Euro 2018 przy rytmach muzyki dance i disco bawiło się wielu sympatyków tych rytmów, a przed telewizorem zasiadła rekordowa publiczność. W Sobotę imprezie wezmą udział m.in. autorzy hitu hit I've been thinking about you, zespół Londonbeat, Sabrina, która podbiła świat przebojem Boys, Boys, Boys oraz Shanguy, który wylansował przebój La Louze. Zobacz teledysk Sabriny do wielkiego hitu Boy, Boys, Boys: Polskę reprezentować będzie Cleo, Filip Lato, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Sławomir,  Boys,  Long &am