Przejdź do głównej zawartości

Posty

Barcelona rozbija Rayo Vallecano. Cztery gole Neymara

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Rayo Vallecano 5:2 w meczu ósmej kolejki Primera Division Spektakl rozpoczął w Javi Guerra w 15 minucie spotkania i po jego trafieniu goście prowadzili 1:0. Guerra celnie uderzył do bramki Barcy po dośrodkowaniu Bebela. Barcelona odpowiedziała w 22 minucie. Wtedy golkipera gości pokonał Neymar. Reprezentant Brazylii ponownie trafiał do bramki Rayo Vallecano w 32, 69 i 70 minucie rywalizacji. Po popisie strzeleckim młodego gwiazdora Barcelona prowadziła 4:1.  W 77 minucie na 5:1 dla Katalończyków wynik meczu podwyższa Luis Suarez. Urugwajczykowi przy trafieniu asystuje Neymar. 23-letni snajper Barcelony jest formie i zarówno strzela, jak i jest współautorem trafień kolegów z zespołu. Rayo trafia w 86 minucie rywalizacji Wtedy golkipera Barcy pokonuje Jozabed Sanchez. 24-letni hiszpański pomocnik pewnie umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Mecz się zakończył zwycięstwem Barcelony 5:2, zdobyciem trzech punktów i czterema golami zdobyty

Bayern wygrywa z Werderem Brema

Bayern Monachium pokonał Werder Brema 1:0 w wyjazdowym meczu dziewiatej kolejki Bundesligi W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na Weserstadion dominowali Bawarczycy . Po jednym ze stałych fragmentów gry gola dla mistrzów Niemiec w 23 minucie meczu zdobył Thomas Mueller. Przy jego bramce asystował 24-letni Hiszpan Thiago Alcantara. Dla reprezentanta mistrzów świata, który obchodził niedawno 26 urodziny było to 9-trafienienie w tym sezonie ligowym. Mueller goni Roberta Lewandowskiego na liście najlepszych strzelców Bundesligi. Polski snajper Bawarczyków zdobył w tym sezonie 12 goli. W drugiej odsłonie rywalizacji goście oddali inicjatywę gospodarzom i to piłkarze Bremy mieli kilka sytuacji dogodnych do strzelenia bramki. W 68 i 75 minucie spotkania Manuela Nouera próbował pokonać Anthony Ujah . Nigeryjski snajper jest dziś najmocniejszym punktem Werderu. W 71 minucie w polu karnym gości upada Robert Lewandowski. Lewy zderzył się z bramkarzem Werderu gdy pewnie zmie

Chelsea wygrywa z Aston Villą

Chelsea Londyn pokonało na własnym stadionie Aston Villę 2:0 w dziewiątej kolejce Premier League Londyńczycy pierwszy raz trafili w 34 minucie rywalizacji. Wtedy celnie do bramki rywali uderzył Diego Costa, a przy jego trafieniu asystował Brazylijczyk Willian. Dla 27-letniego hiszpańskiego snajpera to drugi gol strzelony w tym sezonie Premier League w 7 meczu. Poprzedni sezon wychowanek Bragi zakończył z 20 bramkami. O sześć goli więcej od niego miał Argentyńczyk Sergio Aguero, który został królem strzelców Premier League. Do przerwy prowadzenie Chelsea, która w tej odsłonie angielskiej ligi spisuje się słabo utrzymało się i rozstrzygnięcie spotkania przyniosła dopiero druga odsłona meczu. W 53 minucie podopieczni podopieczni Jose Mourinho prowadzili 2:0 po mocnym uderzeniu Costy, które pechowo odbija się od Allana Huttona i wpada do bramki Aston Villi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2;0. The Blues po dziewięciu rundach zajmują 11 pozycję z 11 punktami. W

PSG wygrywa z Bastią. Dwa gole "Ibry" i dwie asysty Cavaniego

Paris Saint-Germain pokonał Bastię 2:0 w wyjazdowym meczu dziesiątej kolejki Ligue 1 i umocnił się na pozycji lidera tabeli Bramki dla paryżan padały dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 73 minucie rywalizacji golkipera rywali znakomitym uderzeniem pokonał Zlatan Ibrahimovic. Szwedzki gwiazdor gości skorzystał z piłki, którą odegrał do niego Edinson Cavani. W 83 minucie PSG prowadziło już 2:0 po drugim golu w tym spotkaniu "Ibry". Przy trafieniu Zlatana ponownie asystował Edinson Cavani. Urugwajczyk zaliczył tym samym 10 asystę w barwach PSG. Ibrahimović z kolei zdobył 6 bramkę w tym sezonie francuskiej ligi. Tyle samo trafień w Ligue 1, co Szwed ma Cavani. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzów Francji 2:0. W tabeli Ligue 1 Paris Saint-Germain prowadzi po 10 rundach z 26 punktami, wyprzedzając o pięć oczek Angers i Caen.

Agnieszka Radwańska triumfuje w Tianjin Open 2015

Agnieszka Radwańska awansowała do tegorocznego turnieju Master w Singapurze,w którym powalczą najlepsze tenisistki świata. Polka w finale Tianjin Open 2015 pokonała Dankę Kovinic 6:1 i 6:2  Radwańska rozbiła pewnie niżej notowaną rywalkę w dwóch setach. W pierwszym rozdaniu reprezentanta Polski zwyciężyła 6:1, a w drugim secie podkreśliła swoją dominację nad Kovinić, pokonując ją 6:2 Dla Isi to 16 tytuł w karierze. 26-letni krakowianka zajmuje obecnie 6 pozycje w światowym rankingu.

Real rozbija Levante na Santiago Bernabeu

Real Madryt pokonał Levante 3:0 na własnym stadionie w meczu ósmej kolejki La Liga i awansował na pozycję lidera Gospodarze objęli prowadzenie w 28 minucie spotkania po golu zdobytym przez Marcelo, a asystę przy trafieniu zaliczył gwiazdor Królewskich, Portugalczyk Cristiano Ronaldo. W 30 minucie wynik meczu na 2:0 dla Realu Madryt podwyższył CR7, który wspólnie z Messim powalczy o Złotą Piłkę. Cristiano doskonale wykorzystał zagranie pomocnika mistrzów świata, Niemca, Toni Kroosa i bez trudu umieścił  piłkę w siatce gości. Dla wycenianego na 120,00 mln Euro Cristiano Ronaldo to 6 gol strzelony w tym sezonie hiszpańskiej ligi. Portugalski gwiazdor Realu Madryt w barwach obecnego klubu zdobył 324 gole w 310 meczach i jest najskuteczniejszym piłkarzem Realu w historii. W drugiej odsłonie Królewscy strzelili trzeciego gola, a jego autorem był Jese Rodriguez. Młody hiszpański pomocnik gospodarzy pokonał golkipera Levante po odegraniu mu piłki przez Lucasa Vasqueza. Mecz z

Bayern powalczy o punkty z Werderem

Dziś kolejna kolejka Bundesligi, w której znakomicie spisujący się Bayern Monachium powalczy o punkty z Werderem Brema. Mistrz Niemiec aktualnie jest liderem niemieckiej ligi i wyprzedza w tabeli Borussię Dortmund i Schalke 04 Podopieczni trenera Pepa Guardioli po 8 rundach Bundesligi uzbierali 24 punkty. Druga w tabeli BVB traci do lidera cztery punkty, a zamykający czołową tróję Schalke dziesięć punktów. Brema jest dopiero 14 na liście i ma zaledwie 7 pkt. Werder wygrał tylko 2 z 8 dotychczasowych spotkań w tym sezonie ligi niemieckiej, raz remisując i 5-krotnie doznając porażki. Bayern na tle dzisiejszego rywala prezentuje się o wiele lepiej. Zespół z Monachium wygrał wszystkie 8 meczów w Bundeslidze i w tym sezonie jest niepokonany. Rywale Bawarczyków w ostatnim meczu przegrali z Hannoverm 96 0:1, natomiast  mistrzowie Niemiec rozbili w hicie kolejki BVB 5:1. Werder strzelił w tym sezonie tylko 7 goli i stracił 13 bramek.Natomiast Bayern zdobył 28 goli i stracił tylko