Przejdź do głównej zawartości

Posty

PSG wygrwywa z Caen. Dwa gole Angela Di Marii

Paris Saint-Germain pokonało Caen 3:0 w meczu wyjazdowym dziewiętnastej kolejki ligi francuskiej. To szesnaste zwycięstwo zespołu z Parc des Princes w tym sezonie Paryżanie strzelili pierwszego gola w 16 minucie spotkania, a jego zdobywcą był reprezentant wicemistrzów świata, Argentyńczyk Angel Di Maria. Znakomity pomocnik mistrza Francji ponownie trafił na Stade Michel d'Ornano w 50 minucie meczu. W tym sezonie Ligue1 były piłkarz Realu Madryt strzelił sześć bramek. Wcześniej jednak gola dla PSG strzelił Zlatan Ibrahimović. Szwedzki gwiazdor zespołu Laurenta Blancka prowadzi aktualnie na liście najlepszych strzelców Ligue1 z 15 bramkami. PSG z 51 punktami pozostaje liderem francuskiej ligi i pewnie zmierza po obronę tytułu mistrza kraju. Na drugiej pozycji znajduje się AS Monaco z 32 oczkami, a czołową trójkę zamyka z jednym punktem mniej Angers. Przeczytaj także: Jose Mourinho szuka nowego klubu

5 goli Kamila Grosickiego w Ligue1

Kamil Grosicki strzelił w tym sezonie francuskiej ligi pięć bramek w barwach Stade Rennais. Reprezentant Polski ma o jedno trafienie mniej  w Ligue1 od Argentyńczyka Angel Di Marii z PSG i od Francuza Alexandre Lacazette z Lyonu 27-letni Grosik pochodzący ze Szczecina w tej odsłonie Ligue zdobył 5 goli w 17 meczach, a łącznie w barwach Les Rouges et Noirs strzelił 7 bramek i asystował przy 7 trafieniach kolegów z drużyny. Ostatnia bramkę dla francuskiego klubu wychowanek Pogoni Szczecin strzelił w piętnastej kolejce Ligue 1 w 82 minucie meczu przeciwko Stade Reims. To spotkanie zespół Polaka zremisował 2:2.   Wyceniany na 2,00 mln Euro Kamil Grosicki do obecnego klubu trafił 29 stycznia 2014 roku roku z tureckiego zespołu Sivasspor, w którym od początku występował w podstawowej jedenastce. Polski pomocnik z francuskim klubem podpisał 3,5-letnią umową i szybko wywalczył sobie pierwsze miejsce w składzie stając się wyróżniającym graczem na boisku i podporą swojego zespołu.

Już jest nowy hit Faydee. To będzie przebój karnawału

Ukazał się nowy teledysk australijskiego wokalisty i producenta Faydee zatytułowany "Sun Don't Shine". Dynamiczny i łatwo wpadający w ucho singiel z pewnością będzie jednym z hitów nadchodzącego karnawału Podobnie, jak poprzednie przeboje 28-letniego artysty pochodzącego z Sydney,  m.in. "Can't Let Go ", tak i ten hit utrzymany jest w rytmie dance, a teledysk w serwisie You Tube doczekał się już  1,015,179 odsłon. Faydee do tej pory nagrał dwa albumy zatytułowane; " Never Saw Me Coming" oraz "Unbreakable (Ep)". W tym roku ukazały się też jego inne przeboje; "Move on (C'est la Vie)" oraz  "Who" nagrany wspólnie z Claydee. Zobacz nowy hit Faydee: Faydee - Sun Don't Shine Przeczytaj także :  5 goli Kamila Grosickiego w Ligue1

Chelsea wygrywa z Sunderlandem na Stamford Bridge

Chelsea Londyn pokonała Sunderland 3:1 na Stamford Bridge w ostatniej kolejce Premier League i wywalczyła trzy punkty Pierwszego gola dla gospodarzy, którzy notują w tym sezonie ligowym słabe występy  zdobył Branislav Ivanovic. 31-letni serbski obrońca pokonał golkipera gości w zaledwie 5 minucie spotkania. W 13 minucie z The Blues prowadzili już z Sunderlandem 2:0 po bramce strzelonej przez byłego napastnika FC Barcelona, Pedro Rodrigueza. Hiszpan pewnie skierował piłkę do siatki rywala. Po przerwie na listę strzelców wpisał się w 50 minucie reprezentant Brazylii Oscar, który celnie uderzył z rzutu karnego. Po tym uderzeniu Chelsea wygrywał już  3:0 ze znajdującym się w strefie spadkowej Sunderlandem. Trzy minuty po jego golu, honorową bramkę dla gości zdobył Fabio Borini. Włoch wszedł na boisko w 46 minucie rywalizacji zastępując  grającego na skrzydle, Ola Toivonena. Mecz w Londynie zakończył się zwycięstwem Chelsea 3:1. W tabeli Premier League gospodarze awansowali

Jose Mourinho szuka nowego klubu

Portugalczyk Jose Mourinho na razie pozostaje bez pracy. Były trener Chelsea Londyn po zwolnieniu z tego klubu przez władze za słabe wyniki w lidze , wciąż nie może się zdecydować, którą ofertę przyjąć 52-letni „The Special One” objął stanowisko trenera londyńczyków w 2013 roku po odejściu z Realu Madryt. Jednak nie jest wykluczone, że charyzmatyczny "Mou" wróci na Camp Nou jeszcze w tym roku, bo prezes Królewskich, Florentino Perez nie jest zadowolony z pracy obecnego trenera tego klubu Rafy Beniteza. Razem z gigantami z Madrytu zdobył Puchar Hiszpanii i Mistrzostwo Hiszpanii  Superpuchar Hiszpanii oraz awansował dwukrotnie do półfinału Ligi Mistrzów w 2011 i 2012 roku.   Wśród potencjalnych lig, w których mógłby pracować uznawany za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie, Jose Mourinho oprócz La Liga wymieniane są m.in. Serie A, Bundesliga oraz Ligue1. Być może portugalski szkoleniowiec obierze zupełnie inny kierunek i uda się za Ocean do MLS-u, gdzi

Imagine Cup 2016 odmieni polskie miasta. Innowacyjny konkurs wzbogacony o „Smart City Challenge”

Imagine Cup 2016 w Polsce zostanie wzbogacony o dodatkową ścieżkę rywalizacji, jaką będzie „Smart City Challenge”. Jest to z jednej strony wynik rosnącego zapotrzebowania na projekty „smart” dla coraz prężniej rozwijających się polskich miast, a z drugiej chęci stymulowania studentów do tworzenia projektów, które mają duże szanse na komercjalizację. Rejestracja do konkursu Imagine Cup 2016 trwa jeszcze tylko do 10 stycznia Imagine Cup to coroczny konkurs technologiczny dla studentów, a jednocześnie szansa na weryfikację kreatywnych projektów studenckich i przekucie tych najlepszych w przedsięwzięcia komercyjne. Microsoft wspólnie z partnerami zachęca studentów do tego, by o swoich konkursowych projektach myśleli jak o przyszłych biznesach, które są połączeniem ich pasji do nowych technologii oraz realnych potrzeb rynkowych. Dlatego w tegorocznej edycji uczestnicy rywalizować będą nie tylko w kategoriach konkursowych, ale również zmierzą się o laur najlepszych projek

Arsenal pokonuje Manchester City. Dwie asysty Mesuta Oezila

Arsenal Londyn pokonał na własnym stadionie Manchester City 2:1 w meczu siedemnastej odsłony Premier League Kanonierzy objęli prowadzenie już w 33 minucie spotkania po celnym trafieniu reprezentanta Anglii Theo Walcotta. Przy bramce 26-letniego napastnika asystował Mesut Oezil, który trafił na Emirates Stadium z Realu Madryt. Wynik meczu na 2:0 dla podopiecznych Arsene Wengera podwyższył jego rodak Olivier Giroud. Francuz znakomicie wykorzystał dokładne zagranie piłki od reprezentanta mistrzów świata, Mesuta Oezil. To druga asysta tego piłkarza w tym meczu i 15 w tym sezonie Premier League. City odpowiedział w 82 minucie rywalizacji. Wtedy Petra Cecha pokonał Wybrzeża Kości Słoniowej, 32-letni Yaya Toure i londyńczycy prowadzili już tylko 2:1.  Do końca spotkania taki rezultat się utrzymał i to gospodarze schodzili z murawy w lepszych nastrojach, zdobywając trzy punkty. Arsenal vs Manchester City 2 - 1 2015 ~All Goals & Full ...