Przejdź do głównej zawartości

Posty

Kartki z kalendarza: Osiem lat temu Hiszpanie zostali mistrzami Europy

Osiem lat temu, 29 czerwca reprezentacja Hiszpanii wywalczyła mistrzostwo Europy podczas Euro 2008, które było rozgrywane w Austrii i Szwajcarii.  Podopieczni w finale rozgrywanym na Ernst Happel Stadion w Wiedniu pokonali Niemców 1:0 po golu Fernando Torresa w 33 minucie spotkania Grający z numerem 9 na koszulce snajper Liverpoolu na tej imprezie zdobył dwa gole. Wychowanek Atletico Madryt pierwszą bramkę na tym turnieju zdobył w meczu grupowym przeciwko Szwecji, który Hiszpania wygrała 2:1. Torres wpisał się na listę strzelców w 15 minucie, a drugą bramkę dla podopiecznych trenera Luisa Aragonesa zdobył David Villa w 90+2 minucie. Grający obecnie za Oceanem Villa został Królem strzelców Euro 2008 z 4 golami. Dla Szwedów bramkę honorową zdobył Zlatan Ibrahinović w 34 minucie gry. As Interu Mediolan zakończył udział na mistrzostwach Europ 2008 z 2 trafieniami. Hiszpanie ponownie mistrzami Europy zostali podczas Euro 2012 rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie, a dwa lata

Zobacz cztery gole strzelone przez Lewandowskiego Realowi Madryt w Lidze Mistrzów. Czy Lewy znów pokrzyżyuje plany Ronaldo?

R obert Lewandowski już raz zalazł Cristiano Ronaldo za skórą. Stało się tak, kiedy w barwach Borussii Dortmund strzelił cztery pamiętne gole w Lidze Mistrzów Realowi Madryt. Mecz ten BVB z Królewskimi wygrała 4:1, a Polak przeszedł do historii jako ten, który czterokrotnie pokonał Ikera Casillasa w jednym spotkaniu Przed Robertem Lewandowskim nikomu tej sztuki nie udało się dokonać.  Obecnie Lewy występuje w Bayernie Monachium, w barwach którego strzelił 5 goli w 9 minut w pamiętnym meczu z ówczesnym wicemistrzem Niemiec, Wolfsburgiem i zakończył sezon Bundesligi z tytułem króla strzelców (30 goli)  i mistrza Niemiec. Zobacz 4 gole Roberta Lewandowskiego w meczu z Realem Madryt: Robert Lewandowski All 4 Goals Vs Real Madrid (Borussia ... 30 czerwca w meczu ćwierćfinałowy Euro 2016, w którym Biało-czerwoni zmierzą się z z Portugalią mamy nadzieję, że polski snajper Bayernu Monachium odblokuje się  i  pokrzyżuje plany gwiazdora madryckiego klubu na dalszą grę na mistrzost

Jak Facebook może pomóc policji?

W ubiegłym roku na blogu o bezpieczeństwie, prowadzonym przez producenta Bitdefender, została opublikowana historia włamywacza, która powinna być przestrogą, także dla innych użytkowników, którzy nie są na bakier z prawem 21-letni Logan Hale z Polk Vounty na Florydzie, był poszukiwany za udział we włamaniu z bronią, więc nic dziwnego, że zdjęcie z kartoteki zostało opublikowane na facebookowej stronie lokalnego szeryfa z Florydy.                 Pod pseudonimem “Logan Nareszcie Wolny Hale”, przestępca drażnił się z policją: „Hej, tu jestem…. Służby nadal mnie szukają, i są sfrustrowani, że jestem nie do zlokalizowania”                 Oficjalne konto biura szeryfa hrabstwa Polk, nie miało żadnych skrupułów w stosunku do włamywacza, serdecznie zapraszając go do odwiedzin najbliższego posterunku policji: „Poszukiwania mogą prowadzić do konieczności zmiany Twojego pseudonimu z „Nareszcie Wolny” na „Nareszcie za Kratkami” – najmądrzejszym posunięciem byłoby zgłoszen

Zobacz gole w meczu Argentyna-Kolumbia na Copa America 2015

Rok temu reprezentacja Argentyny pokonała w ćwierćfinale Copa America 2015, Kolumbię po rzutach karnych 5:4 i awansowała do finału tego turnieju O awansie Argentyny przesądziły dopiero jedenastki, które skuteczniej wykonywali Argentyńczycy. Zobacz gole w meczu Argentyna-Kolumbia: Argentina vs Colombia 5-4 All Penalty Shootout ... - YouTube Przypomnijmy na tej imprezie tytuł wywalczyła ostatecznie drużyna Chile, która w finale pokonała po rzutach karnych wicemistrzów świata, Argentynę 4;2. Trzecie miejsce na tym turnieju wywalczyli Peruwiańczycy, który pokonali w walce o brązowy medal Paragwaj 2:0.

Grill „na zielono” - na ruszcie warzywa, owoce i ryby. Przygotuj coś naprawdę super

Jest kilka rzeczy pewnych na tym świecie, w tym to, że właśnie w całej Polsce zaczął się sezon na grilla. Oficjalny początek przypadł na miniony długi weekend majowy, ale grillowe święto Polaków trwa aż do później jesieni. Długo grill był wyłącznie domeną miłośników mięsa - kiełbasa, karkówka, boczek, udka z kurczaka, wiadomo… W ostatnich latach menu grillowe jednak mocno ewoluowało i równie popularne na grillu stały się ryby, warzywa, a nawet owoce Ta zmiana kultury grillowania cieszy zwłaszcza rzesze wegetarian - na ruszt wrzucamy coraz to ciekawsze połączenia składników i w wachlarzu dań każdy znajdzie coś dla siebie. Ogranicza nas właściwie tylko własna wyobraźnia i ewentualnie przyzwyczajenia naszych kubków smakowych. Ale do rzeczy - pyszne menu na grilla bez mięsa skomponował Piotr Murawski, szef kuchni Knorr. Na pierwszy ogień - ryby „Obserwujemy, że Polacy coraz częściej przygotowują na grillu ryby. Najczęściej wybieramy dorsza, łososia oraz pstrąga

Chile zdobywcą Copa America 2016

Reprezentacja Chile wywalczyła drugi raz z rzędu tytuł Copa America. W finale tegorocznej imprezy Chilijczycy pokonali Argentynę na MetLife Stadium po rzutach karnych 4:2 O triumfie obrońców tytułu zadecydował dopiero rzuty karne. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się bez bramek. Podobnie było w dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jedenastek nie wykorzystali pomocnik Bayernu Monachium, Chilijczyk Arturo Vidal i pięciokrotny zdobywca „Złotej Piłki” Argentyńczyk Lionel Messi. Gwiazdor FC Barcelony zapowiedział konie reprezentacyjnej kariery.

Niemcy w ćwierćfinale Euro 2016. Słowacja wraca do domu

Reprezentacja Niemiec pokonała Słowacją 3:0 w 1/8 finału Euro 2016 i awansowała do grona ćwierćfinalistów tej imprezy. Gole dla podopiecznych trenera Joachima Loewa zdobywali Jerome Boateng z Bayernu Monachium, Mario Gomez z  Beşiktaş Stambuł oraz  Julian Draxler z Wolfsburga Mistrzowie świata prowadzili ze Słowakami już  początku spotkania, które toczyło się od pierwszego gwizdka, aż do końca rywalizacji pod kontrolą Niemców. W 8 minucie golkipera Słowacji pokonał celnym strzałem 27-letni obrońca Bayernu Monachium Jerome Boateng. W 43 minucie trzykrotni mistrzowie Europy podwyższyli wynik na 2:0. Wtedy bramkę dla podopiecznych Loewa zdobył król strzelców ligi tureckiej, Mario Gomez. Asystę przy trafieniu napastnika  Beşiktaşu Stambuł zanotował 22-letni pomocnik Wolfsburga,  Julian Draxler. Po przerwie, w 62 minucie "kropkę nad i" postawił Julian Draxler. Młody Niemiec popisał się mocnym i celnym strzałem i reprezentacja Niemiec pewnie awansowała do ćwierćfinału