Przejdź do głównej zawartości

Posty

Borussia Dortmund rozbija Manchester United w Chinach. Dwa gole Castro

W pierwszym meczu tegorocznego turnieju International Champions Cup Borussia Dortmund pokonała Manchester United 4:1 na stadionie Shanghai Stadium w Chinach BVB do przerwy prowadziło z podopiecznymi trenera Jose Mourinho 2;0 po golach Gonzalo Castro w 19 minucie i Gabończyka Pierre Emericka Aubameyanga w 36 odsłonie spotkania. W drugiej odsłonie na 3:0 dla wicemistrza Niemiec wynik meczu podwyższył w 57 minucie meczu sprowadzony z Rennes, 19-letni Francuz Ousmane Dembele. Młody napastnik Trójkolorowych U-21 wyceniany jest obecnie na 14 mln.euro. W chwile pózniej gola dla Czerwonych Diabłów zdobył były piłkarz Dortmundu  Henrikh Mkhitaryan. 27-letni pomocnik reprezentacji Niemiec odszedł z klubu z  Signal-Iduna Park 6 lipca 2016 roku. Jedna ostatnie slowo należało do Borussii Dortmund. W 86 minucie bramkarza MU pokonal poraz drugi w tym spotkani Gonzalo Castro i BVB pokonało ostatecznie Manchester United 4;1.

Magdalena Bieńkowska będzie reprezentować Polskę w tegorocznym konkursie Miss International w Japonii

Już za dwa miesiące w tegorocznym konkursie  Miss International Beauty Pageant w Japonii Polskę  będzie reprezentować Magdalena Bieńkowska  Miss Polski 2015. Pochodząca z Mikołajek piękna Polka rywalizować będzie w Azji z najpięknieszymi kobietami z całego świata Fot. Fanpage Facebook/ Magdalena Bieńkowska  Miss Polski 2015 23-letnia Polka będzie kolejną po Miss Polski 2014, Ewie Mielnickiej, która pojedzie do Japonii na ten konkurs. Piękna blondynka jest studentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Miss Polski 2015 ma 173 cm, a jej wymiary to    86-62-82. Magdelena uwielbia naturę, aktywność fizyczną i sport i zdrowo się odrzywia, a wolny czas najczęściej spędza na Mazurach w gronie przyjaciół i rodziny.  Młoda Polka jest jeszcze panną. Zobacz jak wygląda Miss Polski 2015:  Magdalena Bienkowska - Miss Polski 2015 Winner Konkurs International w Japonii  rozpocznie się 9 października i potrwa aż do 27 października. Tego właśnie dnia będzie mia

Juventus ogrywa Tottenham w International Champions Cup 2016

Za nami drugi mecz turnieju International Champions Cup 2016, w którym  Juventus Turyn pokonał Tottenham Hotspur 2:1 na stadionie Melbourne Cricket Ground w Australii Turyńczycy prowadzili już w 6 minucie rywalizacji po bramce Paulo Dybali, a w 14 minucie wynik spotkania na 2;0 dla Starej Damy podwyższył sprowadzony nienadawno z Bayernu Monachium Medhi Benatia. To jego pierwszy gol w barwach mistrza Wloch. W 67 minnucie Koguty zdobywaja gola kontaktowego po trafieniu 24-letniego Erika Lameli. Młody napastnik reprezentacji wicemistrzów świata zdobyl pierwszego gola w tym sezonie.

Studenci Politechniki Gdańskiej na podium regat łodzi solarnych Dong Energy Solar Boats Challenge 2016 w Holandii

Studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zrzeszeni w kole naukowym KORAB wygrali regaty łodzi solarnych w Holandii – Dong Energy Solar Boats Challenge. Zajęli I miejsce w klasie łodzi dwuosobowych. Do Gdańska przywieźli okazały puchar – Jesteśmy szczęśliwi – mówi dr Wojciech Litwin, prodziekan ds. nauki na Wydziale OiO. – Ostatnie regaty zakończyliśmy na drugiej pozycji z niewielką stratą do drużyny z Amsterdamu. Tym razem udało nam się pokonać wszystkie załogi. Warto zaznaczyc, że dwuosobowa łódź o nazwie GUT SOLAR, która staneła na podium została zaprojektowana i zbudowana przez studentów w 2010 roku. Do tej pory, dzięki zasilaniu słonecznemu, pokonała już ponad 1000 km. Finał tegorocznych zawodów Dong Energy Solar Boats Challenge odbył się w sobotę, 5 lipca w holenderskiej Fryzji. Regaty trwały 10 dni, rozgrywane były trasie liczącej ponad 220 km. To była piąta edycja tychże regat, odbywają się one co dwa lata. W zawodach oprócz załog

Higuain piłkarzem Juventusu FC. Hitowy transfer gwiazdy Serie A

Argentyńczyk Gonzalo Higuain od nowego sezonu Serie A będzi bronił barw Juventusu Turyn. Były Snajper Napoli podpisał ze Starą Damą umowe ważną do 30 czerwca 2021 roku Fot. You Tube Władze nowego klubu zapłacą Napoli za transfer króla strzelców ligi włoskiej aż 90 mln euro. Wyceniany na 65 mln. euro Gonzalo Higuain ma podwójne obywatelstwo, a  w przeszłości był jedną z gwiazd Realu Madryt. Urodzony w Breście wychowanek klubu River Plate na Estadio Santiago Bernabeu wystepował w latach 2007-2013. 28-letni kolega reprezentacyjny Lionela Messiego z FC Barcelona i Angela Di Marii z PSG jest obecnie jednym z czolowych napastników swiata.  Higuain zakończył ubiegły sezon Serie A z 36 golami, z tytułem mistrzostwa Włoch i srebrnym medalem Copa America 2016. Warto dodać, że nastepcą Gonzalo Higuaina w Napoli ma być napastnik reprezentacji Polski i Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik, który ubiegłym sezonie znalazl się w trójce najlepszych strzelców ligi holenderskiej. Przeczytaj

Serbia,Francja czy może Brazylia faworytem olimpiady w Rio

5 sierpnia zaczynają się  XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, w których wystartują czołowe drużyny siatkarskie z Europy i świata. Wśród faworytów pojawią się Serbowie,ktorzy w finale pokonali Brazylię  3 : 0  (25:22, 25:22, 25:21) Canarinhos podczas finału tego turnieju, który w tym roku odbywał się w krakowskiej Tauron Arenie pokonali po zaciętej rywalizacji  w półfinale, obrońców tytułu i mistrzów Europy, Francję 3:1 (25:16, 23:25, 28:26, 33:31). Trójkolorowi ostatecznie wywalczyli brązowy medal Ligi Światowej 2016. W meczu o 3 miejsce mistrzowie Europy pokonali reprezentację Wloch 3:0 (25:23, 25:21, 25:30). I Italia, która jest wymieniana w gronie faworyów do medalu w RIO 2016 pożegnała się z turniejem na czwartej pozycji, poza podium. Wśród faworytów do stanięcia na podium Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio wymieniani są także Polacy. Mistrzowie świata także pojawilli się na tegorocznej Lidze Światowej. Podopieczni trenera Stephane Antigi zajęli 5 m

PSG rozbija Inter Mediolan w International Champions Cup 2016

Paris Saint Germain pokonał Inter Mediolan 3:1 w meczu International Champions Cup 2016  rozgrywanym na stadionie Autzen Stadium  w  Eugene  Pierwszego gola zdobyli paryżanie. W 14 minucie spotkania na listę strzelcó wpisał się 23-letni obrońca Wybrzeża Kości Słoniowej,  Serge  Aurier . Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego bramkę kontaktową dla mediolańczyków zdobył wypożyczony z Manchesteru City, 26-letni  Stevan  Jovetić. W 61 minucie PSG prowadziło z Interem 2:1 po golu 23-letniego obrońcy reprezentacji Francji,  Layvina  Kurzawy. Kropkę nad i postawił Serge Aurier. Reprezentacyjny kolega Didiera Drogby celnie uderzył do włoskiej bramki w   87 minucie rywalizacji w USA.