Przejdź do głównej zawartości

Posty

Manchester United prowadzi w Premier League

W lidze angielskiej prowadzi Manchester United. Czerwone Diabły wyprzedzają w tabeli Premier League Liverpool i Manchester City Podopieczni trenera Jose Mourinho po 2 kolejka wywalczyli 6 pkt. O trzy oczka mniej ma drugi na liście Liverpool i zamykający czołową trójkę zespół The Blues. Manchester United pokonał w ostatnim spotkaniu Southampton 2;0 i ma tym sezonie na swoim koncie dwie wygrane i jedną przegraną. MU do tej pory może pochwalić się 5 golami zdobytymi w Premier League, z czego aż 3 trafienia należą do Zlatana Ibrahimovicia, który przyszedł niedawno do angielskiego klub z PSG. Z kolei Liverpool zwyciężył ostatnio z Arsenalem Londym 4;3 i zdobył o jeden gol mniej od Czerwonych Diabłów. Natomiast   Manchester City pokonał w ostatniej rywalizacji Sunderland i strzelił w ym sezonie na razie 2 gole. Zarówno The Reds, jak i Obywatele mają jeden mecz mniej rozegrany od Manchesteru United. City dziś zagra na wyjeżdzie ze Stoke, a Liverpool zmierzy się o punkty z Burn

Bayern wygrywa w Pucharze Niemiec. Hat-trick Lewego

Bayern Monachium pokonał   FC Carl Zeiss Jena 5:0 w meczu  DFB Cup . Pierwszego gola zdobył dla mistrzów Niemiec Robert Lewandowski. Gwiazdor Bawarczyków wpisał się na listę strzelców  w zaledwie 3 minuce spotkania To nie koniec popisów strzeleckich kapitana Biało-czerwonych w tym meczu. Lewy ponownie zdobył bramkę w 34 minucie gry. Co za Wejście Smoka napastnika monachijskiego giganta. W 43 minucie Robert Lewandowski uderzył celnie poraz trzeci do bramki rywal, kompletując hat-tricka. Znakomita forma Polaka przed rozpoczęciem Bundesligi. Najlepszy strzelec elimnacji Euro 2016 i król strzelców Bundesligi wciąż negocjuje kontrakt z obecnym klubem. Na 4:0 wynik meczu podwyższył w 72 minucie reprezentant Chile Arturo Vidal , a zwycięstwo Bayernu przypięczętował wychowanek klubu z Monachium i były piłkarz BVB,  Mats Hummels w 78 minucie spotkania.

Niemcy w finale IO 2016 w Rio

Reprezentacja Niemiec pokonała Nigerię 2:0 na Maracanie w Rio de Janeiro w półfinale tegorocznych Letnich IO w Rio i awnsowała do półfinału, gdzie zmierzy się gospodarzami olimpijskiego turnieju Brazylią Niemcy pierwszą bramkę strzelili w 9 minucie spotkania. Wtedy Daniela po podaniu Maxa Meyera pokonał 20-letni obrońca  RB Leipzig  Lukas Klostermann. Młody wychowanek FSV Gevelsberg  był jednym z bohaterów tego meczu. Jeszcze przed końcem meczu, w 89 minucie na 2:0 wynik spotkania podwyzszył 27-letni napastnik  SC Freiburg  Nils Petersen, a przy trafieniu asystował mu 21-letni Davie Selke. I mecz zakończył się zwycięstwem Niemców 2:0.  Reprezentanci Niemiec o złoty medal IO w rio powalczą z Canarinhos. Brazylijczycy w drodze do finału pokonali pewnie Honduras 6:0, a dwa gole dla gospodarzy zdobyl kapitan Brazylii, Neymar. 23-gwiazdor FC Barcelona asystowal także przy 2 trafieniach kolegów.

Monaco bliskie awansu do Champions League

AS  Monaco  pokonał  Villarreal  CF 2:1 na El Madrigal w ostatniej rundzie eliminacji  Ligi Mistrzów i przybliżyli sie doawansu do Champions League Do przerwy goście remisowali z gospodarzami 1:1.  Jako pierwszy na listę wpisał się Brazylijczyk Fabinho. 22-letni obrońca AS Monaco pokonał bramkarza gospodarzy  w zaledwie 4 minucie spotkania.Reprezentant Canarinhos wystepuje we francuskim zespole od lipca 2015 roku. Wtedy trafił do niego z portugalskiego klubu Rio Ave FC. Villareal odpowiedział w 36 ninucie meczu, wykorzystując błędy obrońców Monaco. Borre zagrał piłkę do Alexandre Pato, a ten pewnie umieścił ją w bramce francuskiej drużyny. I pierwsza połowa kończył sie podziałem punktów. W drugiej odslonie gry znów zaatakowali goście. Akcję Monaco zakończył celnym uderzeniem Bernardo Silva w 71 minucie spotkania. Gol 22-letniego portugalskiego pomocnika był ostatnim trafieniem i podopieczni trenera Leonardo Jardim wracali do siebie w dobrych humorach.

Niemki mistrzyniami olimpijskimi w Rio

Piłkarki Niemiec pokonały Szwedki 2:1 na Macarenie w meczu finałowym Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro i wywalczyły złoty medal olimpijski Gole w tym spotkaniu padły dopiero po przerwie. Pierwszą bramkę zdobyły Niemki. W  48 minucie na liste strzelczyń wpisała się pochodząca z Wegier 24-letnia napastniczka Olimpique Lyon Dzsenifer Marozsán i Niemki prowadziły z Szwedkami 1:0. W 62 minucie spotkania Niemki prowadziły już 2:0 po trafieniu Lindy Sembrant.. 29-letnia defensorka szwedzka  pechowym uderzeniem skierował pilkę do wlasnej bramki i Niemki cieszyły się z drugiego gola. W 67 minucie gola dla Szwecji zdobyła 20-letnia napasticzka  Linköping FC  Stina Blackstenius.Jednak mimo wielu ataków Szwedkom nie udało sie doprowadzic do remisu i mecz zakończył się zwycięstwem Niemek.

Brazylia w finale IO 2016 w Rio. Canarinhos o złoto powalczą z Niemcami

Reprezentacja Brazylii pokonała Hinduras 6:0 na Maracanie  w Rio de Janeiro w półfinale IO 2016 w Rio i w finale zmierzy się z Niemcami Canarinhos wyszli na prowadzenie w zaledwie 1 minucie spotkania po golu Neymara. Młody As FC Barcelona pokonał Lopeza po podaniu Palaciosa. W 26 minucie na 2:0 wynik meczu podwyższył Gabriel Jesus. 19-letni napastnik Palmeiras ponownie celnie uderzył w 35 minucie po zagraniu kapitana Brazylii, Neymara.  Gwiazdor reprezentacji Brazylii asystowal także przy golu Marquinhosa. 22-letni obrońca Paris Saint-Germain po dośrodkowaniu Neymara posłał piłkę do siatki Hondurasu w 51 minucie rywalizacji. Koncert celności Brazylijczyków trwał w najlepsze. W 79 minucie spotkania na 5;0 rezultat meczu podwyższył Luan, któremu przy bramce asystował Felipe Anderson. W doliczonym czasie gry ostateczny cios rywalom zadał Neymar. 24-letni snajper gospodarzy mundialu pokonał golkiper Hondurasu z rzutu karnego.

Porto remisuje z Romą w eliminacjach Ligi Mistrzów

FC Porto zremisowało na własnym stadionie z AS Roma 1:1 w pierwszym meczu ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzów W 21 minucie goście zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu rzymian piłka trafila to Dżeko, a następnie pechowo odbiła się od Felipe i wpadła do siatki Smoków i Iker Casillas musiał siegac po futbolówkę. Gospodarze wyrównali w 61 minucie spotkania. Wtedy celnym uderzeniem popisał się Andre Silva. 20-letni napastnik Porto z jedenstu metrów skierował piłke prosto w okienko bramki Romy, pokonując Alissona. André Miguel Valente Silva wystepuje w FC Porto od 2014 roku, najpierw jako piłkarz rezerw, a obecnie, jako podstawowy gracz Smoków. Reprezentant Portugalii U-21 jest wychowankiem klubu Salgueiros.