Przejdź do głównej zawartości

Posty

Polak czuje się w sieci bezpiecznie i jest pewny, że świetnie ją zna. Tylko nie pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Przeprowadzone na zlecenie mBanku badanie firmy IQS dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci pokazuje znaczącą różnicę między tym, jak postrzegamy zagrożenia płynące z sieci i swoje własne umiejętności, a tym, jak się w niej zachowujemy i czy faktycznie potrafimy rozpoznać zagrożenia. Raport pokazuje też rosnącą rolę banków w informowaniu klientów o najnowszych zagrożeniach Cyberprzestępczość to już nie mrzonka z filmów sci-fi, tylko realne zagrożenie. Świadczą o tym statystyki policyjne, z których wynika, że z roku na rok coraz więcej Polaków pada ofiarą rabusiów. Tylko do listopada 2015 r. Policja zarejestrowała o 1/3 więcej cyberprzestępstw niż w całym 2014 r. Według Polaków, sieć raczej bezpieczna Tymczasem, jak wynika z badania IQS na zlecenie mBanku przeprowadzonego metodą online RTS w dniach 05-07.01.2016 r. na reprezentatywnej próbie omnibusowej n=800 (w tym na posiadaczach konta, komputera i smartfona, korzystających z bankowości internetowej i bankowości mobilnej),

Rusza VII Festiwal Filmów Lotniczych, którego partnerem jest Lotnisko Chopina

W Warszawie rozpoczyna się VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych Fly Film Festival - jedyny w Europie przegląd filmów o tematyce lotniczej. Lotnisko Chopina jest partnerem tego wydarzenia Fly Film Festival to jedyny tego typu projekt w Europie. Do udziału w nim zapraszani są producenci i autorzy filmów z całego świata. W dotychczasowych edycjach festiwalu udział wzięło ponad 450 filmów z 37 krajów świata. Są to przede wszystkim obrazy koncentrujące się na lotnictwie - cywilnym, militarnym, sportowym, a także produkcje dotyczące innych form lotnictwa: paralotniarstwa, astronautyki i modelarstwa. Prezentowane są również historyczne filmy lotnicze. W tym roku w programie festiwalu znalazły się m.in. takie filmy jak: fabularne "Star Trek: W nieznane" (2016 r.), "Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem" (2014) oraz dokumentalne  "AWACS - samolot, który widzi wszystko", "Polacy w bazie NATO" (reż. Włodzimierz Kuligowski), "Kobiety w

PSG wygrywa z Basel w Lidze Mistrzów

Paris Saint Germain pokonał FC Basel 3:0 na Parc des Princes w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Pierwszy gol dla mistrzów Francji zdobył w 40 minucie reprezentant wicemistrzów świata, Angel di Maria po zagraniu Urugwajczyka Edinsona Cavaniego. Na 2:0 wynik spotkania podwyższył Brazylijczyk Lucas Moura w 2 minucie meczu, a w 90 minucie z rzutu karnego Edinson Cavani pokonał Tomasa Vaclika.

Arsenal gromi Ludogorets Razgrad. Hat-trick Mesuta Oezila

Arsenal Londyn pokonał PFK Ludogorets Razgrad 6:0 na Emirates Stadium w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów i prowadzi w tabeli grupy A Champions League Kanonierzy prowadzili z gośćmi do przerwy 2:0 po golach Chilijczyka Alexisa Sancheza w 12 minucie i Theo Walcotta w 42 minucie spotkania. Dla Sancheza to 2 bramka, a dla Walcotta, to 3 gol w tej edycji Ligi Mistrzów. Po przerwie, w 46 minucie meczu na listę strzelców wpisali się Alex Oxlade-Chamberlain po podaniu Alexisa Sancheza oraz Mesut Oezil. Pomocnik Arsenalu trzykrotnie trafiał celnie do bramki rywala w 56, 83 i 87 minucie spotkania. Dwie asysty przy dwóch ostatnich golach Oezila zaliczył Lucas Perez. I Arsenal wygrał mecz z Ludogorets Razgrad 6:0. Po trzech kolejkach LM Arsenal z 7 punktami wyprzedza w tabeli grup A PSG (7 pkt) i FC Basel (1 pkt). Na ostatnim miejscu jest także z jednym oczkiem PFK Ludogorets Razgrad.

Barcelona rozbija Manchester City w Lidze Mistrzów. Hat-trick Messiego

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Manchester City 4:0 w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Argentyńczyk Lionel Messi Gwiazdor Barcelony wpisywał się w tym spotkaniu na listę strzelców w 17, 61 i 68 minucie rywalizacji, kompletując hat-tricka. Przy pierwszych dwóch trafieniach Messiego asystował Andres Iniesta, a przy trzecim golu miał udział Urugwajczyk Luis Suarez. Argentyńczyk w Lidze Mistrzów w tej edycji zdobył już 6 goli i prowadzi na liście najlepszych strzelców Champions League, wyprzedzają Driesa Martensa z Napoli i  Mesuta Oezila z Arsenalu Londyn. Obaj strzeli trzy bramki. Na 4:0 wynik meczu podwyższył trzeci z tercetu MSN, 24-letni Brazylijczyk Neymar po podaniu Messiego. To druga bramka złotego medalisty IO w Rio w tej edycji Ligi Mistrzów. Lionel Messi,natomiast zanotował druga asystę.

Messi najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów

Argentyńczyk Lionel Messi awansował na pozycję lidera najlepszych strzelców tej edycji Champions League, Napastnik FC Barcelona wyprzedza Belga Driesa Martensa z Napoli i Niemca Mesuta Oezila z Arsenalu Londyn 29-letni Lionel Messi do tej pory strzelił 9 bramek w tym sezonie Ligi Mistrzów, a ostatnie trzy gole zdobył w wygranym przez Barcelonę meczu z Manchesterem City 4:0. As Dumy Katalonii wpisywał się w tym spotkaniu na listę strzelców 17, 61 i 68 minucie rywalizacji, kompletując hat-tricka Drugi na liście 29-letni Belg Dries Marten z Napoli zdobył 3 bramki, podobnie, jak trzeci w kolejności 28-letni reprezentant mistrzów świata Mesut Oezil. Pomocnik Arsenalu ustrzeli trzy gol w wygranym przez Kanonierów meczu z PFK Ludogorets Razgrad 6:0. Mesut trafiał celnie do bramki rywala w 56, 83 i 87 minucie spotkania. Także 3 bramki w Lidze Mistrzów ma 29-letni snajper PSG, Urugwajczyk Edinson Cavani, kontuzjowany 22-letni piłkarz Napoli Arkadiusz Milik, 25-letni Riyad Mahrez z Lei

Barcelona liderem grupy C Ligi Mistrzów

FC Barcelona prowadzi w grupie C Champions Legue po trzech kolejkach fazy grupowej. Katalończycy wyprzedzają Manchester City i Borussię Mönchengladbach Duma Katalonii pokonała ostatnio City na Camp Nou 4:0 i aktualnie ma 9 punktów w tabeli grupowej. Blaugrana wygrał w tej edycji Ligi Mistrzów wszystkie z dotychczasowych spotkań i jest niepokonana. Tuż za Barceloną jest zespół prowadzony przez byłego trenera Bayernu Monachium i FC Barcelona Pepa Guardiolę, Manchester City. Lider Premier League tracił pięć oczek do graczy z Camp Nou. Na trzecim miejscu w tabeli ze stratą siedmiu punktów do Barcy jest Borussię Mönchengladbach. Niemiecki zespół pokonał ostatnio Celtic Glasgow. Tabelę grup C zamykają właśnie Szkoci z zerowym dorobkiem punktowym.