Przejdź do głównej zawartości

Posty

Naukowcy z SGGW nagrodzeni konkursie Eureka

Wynalazek naukowców z Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW i Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych zajął 3. miejsce w prestiżowym konkursie „Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”. Zespół kierowany przez prof. dr hab. Ewę Sawosz-Chwalibóg został doceniony za wieloletnie badania nad możliwością wykorzystania nanoplatków grafenu w leczeniu glejaka W konkursie „Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki” wysoko oceniony został także patent naukowców z Wydziału Nauk o Żywności SGGW. Zespół pod kierownictwem dr. hab. Stanisława Błażejaka, prof. SGGW, opracował sposób otrzymywania biomasy drożdży o zwiększonej zawartości glukanu. Udział w konkursie mogły wziąć polski uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN, które zgłosiły swoje wynalazki do Urzędu Patentowego RP w latach 2015-2016. W czwartej edycji konkursu wyjątkowo przyznano aż cztery nagrody i jedno wyróżnienie. Było to spowodowane bardzo wysokim i wyrównanym poziomem najwyżej ocenionych patentów.

We wrześniu nowa trasa koncertowa Helene Fischer

12 września rozpoczyna się nowa trasa koncertowa niemieckiej piosenkarki Helene Fischer podczas, której promować będzie ona swoja najnowszą płytę.  Popularna artystka wystąpi najpierw w Hannoverze, a następnie odwiedzi Hamburg i Dortmund i inne niemieckie miasta Helene Fischer pojawi się także w Szwajcarii i Austrii, a swoją jesienną trasę koncertową zakończy już na wiosnę, w Monachium. I co ciekawe w każdym z miast, w którym wystąpi, zagra 5 koncertów. Łącznie da 69 koncertów,  w czternastu miastach. Specjalną oprawę show przygotowuje kanadyjska firma rozrywkowa 45 stopni, Cirque du Soleil. Jak zdradza reżyser  Mukhtar Omar Sharif Mukhtar " Chcemy, aby widzowie przedstawienia mieli okazję zobaczyć coś spektakularnego i niepowtarzalnego ." W ubiegłym roku Helene Fischer wystąpiła podczas  Międzynarodowego Festiwalu Pop Schlagerbooom - Das internationale Schlagerfest, śpiewając swoje największe przeboje. Zobacz ten jej występ: Bilety na koncerty pięknej 32

Anglia rozbija Polskę na Euro 2017 U-21

Reprezentacja Anglii pokonała Biało-czerwonych 3:0 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy 2017 U-21 rozgrywanych w Polsce i zapewniła sobie awans do półfinału tego turnieju Pierwszego gola dla Wyspiarzy zdobył w 6 minucie spotkania 20-letni pomocnik reprezentacji Anglii Demaray Gray po zagraniu Chilwella Na 2:0 wynik meczu podwyższył w 69 minucie gry 22-letni Jacob Murphy, a przy trafieniu asystował mu wspomniany autor pierwszego gola Gray. W 82 minucie spotkania rzut karny wykorzystał 22-letni pomocnik Anglików Lewis Baker i Biało-czerwoni przegrywają 0:3 i zegnaj się z turniejem Euro 2017 U-21.

Niemcy remisują z Chile w Pucharze Konfederacji 2017

Reprezentacja Niemiec zremisowała z Chile 1:1 w drugim grupowym meczu Pucharu Konfederacji 2017 w Rosji Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Chilijczycy. W 5 minucie na listę strzelców wpisał się napastnik Arsenalu Londyn Alexis Sanchez, który pokonał bramkarza Barcelony Marc-André ter Stegena. W 41 minucie spotkania odpowiedzieli podopieczni trenera Joachima Loewa. Gola dla mistrzów świata zdobył Stindl ,a przy trafieniu asystował mu 27-letni obrońca Jonas Hector.

Kolejne starcie Lebiediewa w lipcu

10 lipca Denis Lebiediew (29-3, 22 KO) stoczy swój kolejny pojedynek w karierze po ostatniej porażce. Jego rywalem będzie Australijczyk Mark Flanagan (22-4, 15 KO), a walka odbędzie się w Jekaterynburgu Dla 37-letniego rosyjskiego mistrza świata WBA wagi junior ciężkiej będzie to 33 trzecia walka w zawodowej karierze. Lebiediew do tej pory wygrywał 29 pojedynków, w tym 22 przez nokaut i 3-krotnie musiał uznawać wyższość rywali. Denis Lebiediew wraca po porażce z Muratem Gassijewem. Stawką tego pojedynku był pas czempiona globu federacji IBF w wadze cruiser należący do 23-letniego Irona z Władykaukazu Jego lipcowy rywal 27-letni Mark Flangan z 26 starć na profesjonalnym ringu wyszedł zwycięsko 22 razy i 15-krotnie rozprawił się z rywalami przed czasem, notując 4 porażki. Bam Bam jak nazywany jest Australijczyk wygrał z rzędu 5 walk przez nokaut.

Za nami gala rozdania nagród Energi „Dwa Teatry” w Sopocie

Joanna Szczepkowska oraz Andrzej Bart zostali laureatami ufundowanych przez Grupę Energa nagród podczas finału festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie Na zdjęciu Andrzej Bart Uroczysta gala w sopockim hotelu Sheraton zakończyła XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2017” w Sopocie. Wśród nagród, którego przyznano wieczorem 21 czerwca, znalazły się także wyróżnienia ufundowane przez Grupę Energa, jednego ze sponsorów przedsięwzięcia. Nagroda w kategorii najlepszej roli kobiecej decyzją jury przyznana została Joanna Szczepkowska za rolę Kobiety z Parasolką oraz Gołej Baby w spektaklu Goła baba jej własnej reżyserii. Na zdjęciu Joanna Szczepkowska - Chciałabym naprawdę bardzo serdecznie podziękować całej ekipie, od realizatorów po księgową, którzy z wielką miłością podeszli do spektaklu na żywo. Czym jest teatr na żywo, to trudno sobie wyobrazić, zwłaszcza w przypadku monodramu. Gdy szłam na plan w narzuconym szlafroku, czułam się jak Tyson p

Niemcy remisują do przerwy z Chile w Pucharze Konfederacji 2017

Piłkarze  reprezentacji Niemiec remisują z Chile 1:1 do przerwy w drugim grupowym meczu Pucharu Konfederacji 2017 w Rosji Pierwszego gola zdobyli Chilijczycy po błędzie w defensywie Niemców . W 5 minucie gry Alexis Sanchez posłał z zimną krwią piłkę do bramki niemieckiej, w której stał 25-letni golkiper FC Barcelona Marc-André ter Stegen. Futbolówka po strzale najlepszego napastnika Kanonierów odbiła się jeszcze od słupka i wpadł do siatki reprezentacji Niemiec. W 41 minucie spotkania odpowiedz Niemców. Gola dla mistrzów świata zdobył Stindl po zagraniu 27-letniego obrońcy Jonasa Hectora.