Przejdź do głównej zawartości

Posty

Kiki Bertens triumfuje w turnieju WTA Cincinnati

Holenderka Kiki Bertens pokonała po zaciętym meczu finałowym turnieju WTA Cinsinnati liderkę światowego rankingu WTA Simonę Halep 2:6, 7:6, 6:2 i awansowała na trzynastą pozycję rankingu WTA Spotkanie Holederki z Rumunką stało od początku na wysokim poziomie. Po wygraniu pierwszego seta przez liderkę WTA 6:2 druga partia już nie była taka łatwa dla Rumunki. Jej rywalka postawiła się Halep i wyprowadziła przeciwko niej najcięższe działa. I mimo, że Simona dzielnie walczyła, to Bertens w tie-breaku pokonała 7:6. W decydującym secie Holenderka postawiła kropkę nad i, wygrywając z Halep 6:2 i sięgnęła po pierwszy tytuł w Cincinnati.

Królewscy bez Cristiano Ronaldo też wygrywają

Real Madryt pokonał na własnym stadionie Getafe 2:0 w meczu pierwszej kolejki La Liga i wywalczył pierwsze trzy punkty w tym sezonie Zespół z Estadio Santiago Bernabeu grał przred własną publicznością bez największej gwiazdy Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który odszedł niedawno do Juventusu Turyn. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 20 minucie spotkania 26-letni defensor hiszpański Daniel Carvajal. Drugą bramkę dla Realu Madryt strzelił 29-letni Walijczyk Gareth Bale w 51 minucie meczu. Dla pochodzącego z Cardiff napastnika Królewskich to pierwsza bramka w tym sezonie. Przeczytaj także: Kiki Bertens triumfuje w turnieju WTA Cincinnati

Manchester City gromi Huddersfield Town. Hat-trick Sergio Aguero!

Manchester City pokonał na własnym stadionie Huddersfield Town FC 6:1 w drugiej rundzie Premier League i awansował na drugą pozycje w tabeli. Trzy gole dla podopiecznych trenera Pepa Guardioli zdobył Sergio Aguero 30-letni Kun wpisał się na listę strzelców w 25, 35 i 75 minucie spotkania, kompletując hat-tricka. Dla napastnika reprezentacji Argentyny to były pierwsze gole w tym sezonie Oprócz Aguero do bramki rywala trafiali: Brazylijczyk Gabriel Jesus w 31 min, Hiszpan David Silva w 48 min oraz Holender kongijskiego pochodzenia Terence Kongolo, który pechowo strzelił samobójczą bramkę w 84 minucie spotkania. Dla Huddersfield Town honorowego gola zdobył w 43 minucie meczu 22-letni Słoweniec Jon Gorenc Stanković. Przeczytaj także:  Tyson Fury wypunktował Pianetę po powrocie na ring!

Legia wygrywa z Zagłębiem po golach Jędrzejczyka i Carlitosa!

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:1 w meczu piątej kolejki Ekstraklasy. Dla Wojskowych to trzecie zwycięstwo w tym sezonie Mistrz Polski wyszedł na boisko po odpadnięciu z kwalifikacji Ligi Europy i po blamażu w Luksemburgu. Podopieczni trenera Ricardo Sa Pinto pierwszego gola zdobyli 39 minucie spotkania. Wtedy bramkę zdobył Artur Jędrzejczyk. Goście odpowiedzieli w w 54 minucie meczu. Wtedy Arkadiusza Malarza po zagraniu Pawłowskiego pokonał 24-letni obrońca sosnowieckiego zespołu Konrad Wrzesiński. Wynik ustalił w 77 minucie 28-letni król strzelców ubiegłego sezonu Carlitos López. Dla Hiszpana to pierwszy gol w tej odsłonie polskiej ligi. Przeczytaj także:  Manchester City gromi Huddersfield Town. Hat-trick Sergio Aguero!

Tyson Fury wypunktował Pianetę po powrocie na ring!

Tyson Fury (27-0, 19 KO) pokonał na punkty Włocha Francesco Pianetę (35-5-1, 21 KO) podczas gali w Belfaście 38-letniego Brytyjczyk nie miał żadnych problemów z pokonaniem Pianety odniósł 27 zwycięstwo w zawodowej karierze.  Były mistrz świata federacji WBO, IBO, IBF oraz WBA w wadze ciężkiej teraz jest obowiązkowym rywalem dla mistrza świata WBC Deontaya Wildera. Przeczytaj także:  Królewscy bez Cristiano Ronaldo też wygrywają

Krychowiak już strzela w barwach Lokomotiwu Moskwa

Grzegorz Krychowiak strzelił pierwszego gola w lidze rosyjskiej . Polak wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu Lokomotiwu Moskwa z Krylą Sovetov, który goście wygrali 1:0 28-letni pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak w 37 minucie spotkania.  Dla Polaka to premierowa bramka Premjer Liga. Krycha został wypożyczony do klubu z Moskwy z Paris Saint-Germain 24 lipca 2018. Dla Lokomotiwu Moskwa to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zespół ze stolicy Rosji aktualnie zajmuje ósmą pozycję z 5 pkt. Liderem tabeli jest Spartak Moskwa, który z 10 pkt wyprzedza Orenburg (9 pkt) i Zenit Sankt Petersburg, także z dziewięcioma oczkami.