Przejdź do głównej zawartości

Posty

Bundesliga: Bayern remisuje z Mainz

Bayern Monachium zremisował na wyjeżdzie z 1. FSV Mainz 05 2:2 w meczu 30 rundy Bundesligi i podzielił się punktami z gospodarzami Do przerwy goście przegrywali z Mainz 1:2. Jako pierwszy bramkę dla FSV zdobył w zaledwie 3 minucie spotkania były pomocnik FC Barcelona Bojan Krkić. Bayern odpowiedział w 16 minucie wtedy celnym strzałem popisał się reprezentant Oranje Arjen Robben, a przy trafieniu asystował mu Francuz Franck Ribéry. Jeszcze przed przerwą, w 40 minucie gry Mainz znów wyszedł na prowadzenie po golu z rzutu karnego Daniela Brosinskiego. Bawarczycy wyrównali w 73 minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Thiago Alcántara po zagraniu Holendra Arjena Robbena. Przeczytaj także: Barcelona wygrywa z Realem w Gran Derbi

Holm wraca w starciu z Correią na UFC Fight Night 111

17 czerwca do oktagonu po trzech porażkach z rzędu wróci była mistrzyni UFC w wadze koguciej Holly Holm (10 - 3 - 0). Amerykanka zmierzy się z Brazylijką Bethe Correią (10 - 2 - 1) podczas gali UFC Fight Night 111 w Singapurze 35-letnia Holly Holm w zawodowej karierze wygrała 10 z 13 pojedynków, w tym 7 przez nokaut, 3 decyzja sędziów. W ostatnim pojedynku Amerykanka mierzyła się bez powodzenia o pas mistrzyni UFC w wadze piórkowej Germaine de Randamie. Dla niej to był 3 porażka z rzędu. O dwa lata młodsza Bethe Correia podobnie, jak Holm wygrała 10 z 13 pojedynków w zawodowym oktagonie, a w ostatnim pojedynku zremisowała z Marion Reneau po 3 rundowej walce. Przeczytaj także: BVB wygrywa z Borussią M'gladbach

Grant vs Zimnoch. Pojedynek dziś wieczorem

22 kwietnia wieczorem podczas gali w Legionowie w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Amerykanin Michael Grant (48-6, 36 KO) z Krzysztofem Zimnochem (21-1-1, 14 KO) 44-leni Michael Grant jest byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej i pogromcą Andrzeja Gołoty. Amerykanin dotej pory wygrał 48 walk, w tym 36 przez nokaut i 6-krotnie musiał uznać wyzszość rywali. Jego rywal 33-letni Krzysztof Zimnoch w ostatnim pojedynku pokonał w rewnzowej walce przez TKO w siódmej rundzie Mike'a Mollo.  Pochodzący z Białegostoku na zawodowym ringu wygrał 21 walk, w tym 14 przez KO oraz zanotował jeden remis i jedną porażkę. W Legionowie też zobaczymy też również byłego mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), Michała Syrowatkę, Dariusza Sęka oraz Kamila Szeremetę. Transmisja gali w Legionowie w Polsacie Sport o godz. 20:00. Przeczytaj także: Bundesliga: Bayern remisuje z Mainz

Wyjątkowy koncert Sinfonii Iuventus już 29 kwietnia w Filharmonii Krakowskiej

29 kwietnia w Filharmonii Krakowskiej im Karola Szymanowskiego odbędzie się wyjątkowy koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Orkiestra prowadzona przez Maestro Michaiła Jurowskiego – który po raz pierwszy wystąpi w Krakowie – zaprezentuje kompozycje Roberta Schumanna oraz Richarda Straussa. Partie solowe wykonają – wybitny niemiecki pianista Florian Uhlig, a także polski organista Roman Perucki „ Nie umiem napisać koncertu dla wirtuozów, muszę zastanowić się nad czymś innym...” – to słowa z listu Schumanna do narzeczonej, wspaniałej pianistki Klary Wieck, z roku 1839. Dojrzewała w nim wtedy idea stworzenia koncertu nowego typu, odmiennego od kompozycji królujących na ówczesnych estradach, dedykowanych li tylko popisom biegłości solistów. W kolejnych latach powracał kilkakrotnie do swego projektu, a ukończył go w roku 1845 tworząc Koncert a moll op. 54. Już w chwili prawykonania komentatorzy dostrzegli, że wraz z tym dziełem otworzyła się nowa epoka rozwoju kon

Manchester United w półfinale Ligi Europy

Manchester United pokonał po dogrywce na własnym stadionie Anderlecht Bruksela 2:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy i awansował do półfinału tych rozgrywek Gospodarze prowadzili 1:0 z belgijskim zespołem od 10 minuty spotkania. Wtedy Rubena pokonał 28-letni Ormianin Henrik Mkhitaryan. Pochodzący z Erywania Były zawodnik BVB w tym sezonie Ligi Europy zdobył 5 goli w 8 występach. Anderlecht odpowiedział jeszcze przed przerwą. W 32 minucie spotkania celnym strzałem popisał się Algierczyk Sofiane Hanni. 26-letni pomocnik Anderlechtu występuje w obecnym klubie od 2016 roku. O awansie MU do półfinału przesądziła dogrywka, podczas której „kropkę nad i” w 107 minucie postawił Marcus Rashford i podopieczni trenera Jose Mourinho pokonali Anderlecht 2:1. Przeczytaj także:   Grant vs Zimnoch. Pojedynek dziś wieczorem

Czerwony świt z Patrickiem Swayze i Charlie Sheenem dziś w nocy

Dziś w nocy w TVP 1 sensacyjny film produkcji amerykańskiej z 1984 roku z Patrickiem Swayze i Charlie Sheenem w roli głównej zatytułowany Czerwony świt nakręcony przez Johna Miliusa Obraz ten opowiada o ataku sprzymierzonych armii Kuby i Związku Radzieckiego na Stany Zjednoczone i partyzanckiej walce z najeźdźcą prowadzonej przez Jeda (Patrick Swayze) i Roberta (C. Thomas Howell) oraz ich kolegów. To właśnie oni widząc przez szkolne okno lądujących spadochroniarzy na boisku postanawiają uciec w góry, zorganizować się i bronić swoje miasteczko i kraj. Walka staje się coraz bardziej niebezpieczna, bo wrogowie szybko podbijają sporą część zaatakowanego państwa i dążą do opanowania całego kraju, a nastolatkowie dysponują tylko bronią myśliwską i łukami. Jak skończą się losy bohaterów i czy pokonają oni przeciwników przekonamy się już o godzinie 0:40 w TVP 1. Zobacz trailer filmu Czerwony świt: Przeczytaj także: LE: Manchester United remisuje z Anderlechtem. Mecz

Celta coraz bliższa awansu do półfinału Ligi Europy

Celta Vigo remisuje na wyjeździe bezbramkowo z KRC Genk 1:1 po 65 minutach rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy i bliższa jest awansu do półfinału tych rozgrywek Bramkę dla Celty zdobył w 63 minucie gry duński pochodzący z Ugandy 22-letni Pione Sisto. Genk odpowiedział cztery minuty później. Wtedy na listę strzelców wpisał się młody Belg Leandro Trossard. 22-letni pomocnik Genk występuje w obecnym klubie od 30 czerwca 2016 roku. Wcześniej występował w barwach OH Leuven. Przypomnijmy zespół z Hiszpanii wygrał pierwsze spotkanie z Genk 3:2. Przeczytaj także; Manchester United w półfinale Ligi Europy