Posty

Turystyka na talerzu. Kulinarna podróż kubków smakowych

Dla wiecznie zapracowanych i tych, którzy nie mogli pozwolić sobie na odpoczynek w najgorętszych miesiącach lata, październik, listopad, a nawet grudzień, mogą być równie atrakcyjnym okresem urlopowym. A to za sprawą nowego trendu, który na dobre zagościł w Polsce i na świecie. Według raportu Food Travel Monitor 2016 przeprowadzonego przez World Food Travel Association nawet 95% amerykańskich turystów jest zainteresowanych doświadczaniem unikalnych doznań kulinarnych podczas podróży. Szacuje się, że w stosunku do 2013 roku nastąpił wzrost aż o 47%. Dlaczego warto udać się w podróż kubków smakowych? Dla wielu podróżników potrawy i napoje, to nie tylko jeden z elementów turystycznych wypraw, ale też główny czynnik determinujący kierunek wyjazdu. Ciekawa oferta gastronomiczna kraju to aspekt brany pod uwagę równie często, co dogodna lokalizacja, klimat i atrakcje turystyczne. Co więcej, za sprawą zwiększającej się liczby tego typu szlaków, odsetek osób podróżujących w poszukiwaniu d

W sierpniu kolejna walka Łomaczenki

5 sierpnia w Microsoft Theater w Los Angeles Wasyl Łomaczenko (8-1, 6 KO) stanie po raz kolejny do obrony tytułu mistrz świata WBO w kategorii super piórkowej w pojedynku z Miguelem Marriagą (25-2, 21 KO) 29-letni Ukrainiec wygrał do tej pory 7 walk z rzędu, a w ostatnim pojedynku pokonał na punkty Jasona Sosę. Dla mistrza olimpijskiego z Pekinu i Londynu, będzie to siódma obrona w zawodowej karierze pasa WBO wywalczonego w 2014 roku po pokonaniu Gary Russella Jr. Jego rywal 30-letni Miguel Marriaga z 27 pojedynków na zawodowym ringu wygrał 25 walk, w tym 21 przez nokaut i notował dwie porażki. Kolumbijczyk po 5 wygranych z rzędu, przegrał ostatni pojedynek z Oscarem Valdezem. Stawka tego starcia był pas mistrzowski federacji WBO World w wadze piórkowej.

Lech w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej

Lech Poznań pokonał FK Haugesund 2:0 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej i awansował do dalszej fazy tych rozgrywek Do przerwy Kolejorz prowadził z norweskim zespołem 1:0 po bramce 24-letni pomocnik poznańskiego klubu Darko Jevtic w 33 minucie spotkania. W doliczonym czasie gry na 2:0 wynik meczu podwyższył 29 letni Duńczyk Nicki Bille Nieslen i Lech zameldował się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej Przypomnijmy w dwumeczu Lech pokonał Haugesund 4:3.

Legia rozbija Mariehamn w stolicy i awansuje do trzeciej rundy

Legia Warszawa pokonała IFK Mariehamn 6:0 na Łazienkowskiej w meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i awansowała do trzeciej fazy tych rozgrywek Mistrz Polski prowadził do przerwy z  Mariehamn 3:0. Pierwszą bramkę dla legionistów zdobył w zaledwie w 6 minucie spotkania Brazylijczyk Guilherme. Na 2:0 dla Wojskowych podwyższył pechowym strzałem Kojola w 37 minucie gry, trzecia bramkę dla Legii zdobył w 40 minucie Michał Kucharczyk po zagraniu Szymańskiego. Kucharczyk powtórzył swój wyczyn w 55 minucie, pokonując golkipera gości z rzutu karnego. W 80 minucie celnym strzałem popisał się Szymański po zagraniu Hamalainena, a ostatniego gola dla Wojskowych zdobył Michalak w 82 minucie spotkania.

Bayern prowadzi z Arsenalem w International Champions Cup 2017

Piłkarze Bayern Monachium prowadzą z Arsenalem Londyn 1:0   w meczu turnieju International Champions Cup 2017 rozgrywanym na Shanghai Stadium Gola dla mistrza Niemiec zdobył w 9 minucie spotkania napastnik Biało-czerwonych Robert Lewandowski. Lewy pewnie pokonał z rzutu karnego broniącego między słupkami Kanonierów Petra Cecha. W drugim meczu AS Roma zmierzy się z Paris Saint-Germain na Comerica Park, w Detroit, Michigan, a jutro Manchester United zagra z Manchester City na NRG Stadium, w Houston, Texas.

Blanche i jej przebojowa piosenka City Lights. Zobacz teledysk Blanche do tego hitu

Belgijska wokalistka Blanche zajęła czwarte miejsce w tegorocznym Festiwalu Piosenki w Kijowie z utworem City Lights  Przed nią był tylko mołdawski Sunstroke Project z piosenką Hey Mamma, Bułgar Kristian Kostov z utworem Beautiful Mess i zwycięzca Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką Amar Pelos Dois Fantastycznie zaśpiewana melodyjna i dynamiczno-nastrojowa piosenka z elementami indie pop zaledwie 18-letniej Blanche miała oficjalną premierę w marcu tego roku i z miejsca podbiła listy przebojów w ojczyźnie piosenkarki. Następnie stał się hitem w Islandii i Litwie oraz dotarł do czołówki list w Austrii, Finlandii i Węgier. Pochodząca z Brukseli Ellie Delvaux, bo tak naprawdę nazywa się Blanche wystąpiła  piątej edycji programu The Voice Belgique, a w 2012 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Blanche. Młoda artystka jest nie tylko zdolną piosenkarką, ale i świetną autorką tekstów i od początku była uważana za jedną z faworytek Eurowizji 2017. Jej glos po

Wakacyjna edycja bezpłatnych warsztatów w Sukcesji

Od doboru stylowych dodatków po warsztaty z zakresu fryzjerstwa i dietetyki, naukę języków obcych, lekcje stylu, a także zajęcia z rozwoju osobistego. Łodzianki pokochały różnorodność zajęć w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi”. Ostatnie lipcowe spotkania będą obfitować w kolejne atrakcje! „Kobieca strona Łodzi” to seria warsztatów dedykowanych właśnie kobietom, których tematyka porusza kwestie zdrowia, psychologii oraz samorozwoju. Zajęcia składają się z dwóch bloków tematycznych i odbywają się w każdy wtorek i czwartek w Sukcesji. 18 lipca o godzinie 15:00 warsztaty rozpoczną się spotkaniem z trenerem personalnym, Dorotą Bałkańską-Kalitą, która opowie, jak poprawnie wykonać automasaż mięśni oraz rozluźnić i zregenerować napięte ciało. Tego samego dnia, o godzinie 16:30, profesjonalna brafitterka wyjaśni, jak dobrze dobrać biustonosz. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się jak wybrać krój oraz rozmiar, właściwie dostosowując go do swojej sylwetki.  Push-up, bardotka, czy może biusto