Przejdź do głównej zawartości

Posty

Bayern remisuje z Augsburgiem i zachowuje pozycję lidera Bundesligi

Bayern Monachium zremisował na Allianz Arena z Augsburgiem 1:1 w meczu piątej rundy ligi niemieckiej Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W 48 minucie spotkania Andreasa Luthe pokonał Holender Arjen Robben. Dla 34-letniego pomocnika mistrzów Niemiec to trzeci gol w tym sezonie. W 87 minucie kontaktowego gola dla Agsburga zdobył 20-letni defensor gości Felix Goetze, który wszedł na boisko w 61 minucie meczu, zastępując na murawie Czecha Jana Moravkę. W tabeli Bundesligi Bayern Monachium z 13 punktami wyprzedza Werder Brema (11 pkt) i Herthe Berlin z 10 oczkami. Czwarte miejsce zajmuje Borussia Dortmund, która w tym sezonie uzbierała 8 pkt.

Juventus z kompletem punktów w Serie A

Drużyna Juventusu Turyn pokonała na wyjeździe Frosinone Calcio 2:0 w meczu piątej rundy ligi włoskiej , a jedną bramkę dla gospodarzy zdobył sprowadzony z Realu Madryt  Cristiano Ronaldo Pierwsza połowa spotkania w Turynie zakończyła się bezbramkowym remisem i na bramki musieliśmy czekać aż do drugiej odsłony. Jako pierwszy celnym strzałem popisał się w 81 minucie Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka była to 3 bramka w tym sezonie. Drugiego gola dla gości zdobył w doliczonym czasie gry Bernardeschi, a przy trafieniu asystował mu Pjanić, który w ubiegłej kolejce w Serie A strzelił dwa gole. W tabeli Juventus Turyn po pięciu rundach wyprzedza trzema punktami Napoli (12 pkt) i pięcioma Fiorentinę (10 pkt).

Polski kandydat do Oscara Zimna wojna. Zobacz oficjalny zwiastun filmu

Zimna wojna to polski kandydat do Oscara. Nowy film Pawła Pawlikowskiego, który został nagrodzony za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes miał  oficjalną premierę w rodzimych kinach 8 czerwca 2018 roku Zimna Wojna/screen z filmu   „Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi żyjących w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie. Osoby te nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Główne role w obrazie grają Tomasz Kot i Joanna Kulig. W filmie występują też Agata Kulesza i Borys Szyc.  W tle filmu tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Reżyserem i autorem  scenariusza „Zimnej wojny” jest Paweł Pawlikowski, który napisał go wspólnie z Januszem Głowackim i  Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.  Zdjęcia do fil

Cracovia wstaje z kolan. Pierwsze zwycięstwo Pasów w tym sezonie

Cracovia Kraków pokonała na własnym stadionie Wisła Płock 3:1 w meczu dziewiątej rundy Ekstraklasy. Dla Pasów to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Do przerwy podopieczni tenera Michała Probierza prowadzili z rywalem z Płocka 2:0 po golach 22-letniego Mateusza Wdowiaka w 8 minucie i 29-letniego Estończyka Sergeia Zenjova w 19 minucie. W 50 minucie odpowiedzieli goście celnym uderzeniem 22-letniego Karola Angielskielskiego, jednak to za mało na świetnie spisującą sie w tym spotkaniu drużynę gospodarzy. Dla młodego piłkarz reprezentacji Polski U-21 to pierwsze trafienie w tym sezonie. Ostatnie słowo należało do Cracovii. W 84 minucie drugą bramkę w tym meczu zdobył młody pomocnik Pasów Mateusz Wdowiak i krakowianie wygrali z Wisłą Płock 3:1. Cracovia w tym sezonie w 9 meczach zanotowała 3 remisy i 5 porażek i z zaledwie 6 punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Przeczytaj także:  To był dopiero występ. Coldplay, Bruno Mars oraz Beyonce na jednej scenie na Super Bow

Anthony Joshua znów zwycięski na Wembley. Zacięty pojedynek AJ z Powietkinem

Anthony Joshua pokonał po zaciętym pojedynku przez nokaut techniczny w siódmej rundzie Rosjanina Aleksandra Powietkina na gali bokserskiej na stadionie Wembley w Londynie i obronił cztery tytuły mistrzowskie federacji WBA, IBF, WBO i IBO Wbrew opiniom ekspertów, którzy przekonywali, że 28-letni AJ szybko rozprawi się z Powietkinem, walka Anglika z o jedenaście lat starszym i bardziej doświadczonym Saszą nie była łatwa, bo rosyjski pięściarz się do niej świetnie przygotował i był w kapitalnej formie. Powietkin imponował nie tylko siłą, ale i szybkością i świetnie skracał dystans, niwelując różnicę wzrostu i zasięgu ramion, między nim,a rywalem. Joshua się o tym przekonał już w pierwszej rundzie, kiedy mocnym ciosem Powietkin go trafił i złamał mu nos. To był pierwszy sygnał ostrzegawczy na mistrza świata. Kolejne nadeszły w kolejnych rundach, ponieważ Aleksander nie odpuszczał AJ. I nawet gdy złoty medalista olimpijski z Londynu rozbił mu łuk brwiowy w czwartej r

Szeremeta zastopował Diaza na gali Knockout Boxing Night 3

Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) pokonał przed czasem Hiszpana Rubena Diaza (25-2-2, 16 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 3 w Łomży i obronił tytuł mistrza Europy wagi średniej 28-letni Polak  posłał na deski bardziej doświadczonego rywala w 10 rundzie pojedynku i odnotował 18 zwycięstwo w zawodowej karierze i czwarte przez nokaut. Dla pochodzącego z Białegostoku polskiego pięściarza była to druga z rzędu wygrana przed czasem w karierze. Niepokonany na zawodowym ringu Szeremeta wywalczył ten pas 23 lutego 2018 roku po pokonaniu w Rzymie Włocha Alessandro Goddiego przez TKO. W12 kwietnia 2018 w Polsce sprzedaży ukazała się biografia Anthonego Joshuy napisana przez Johna Dennena:  Joshua. Droga na szczyt Przeczytaj także: Poznajcie superauto sportowe Lamborghini Huracan

Polacy w najlepszej szóstce siatkarskiego mundialu 2018

Reprezentacja Polski pokonała Serbów 3:0 w Warnie i awansowała do trzeciej rundy siatkarskich Mistrzostw Świata Polacy podnieśli się po porażkach z Francją (1:3)  i Argentyną (2:3) i na mecz z Serbami wyszli odmienieni i zagrali dobre spotkanie, wygrywając w trzech setach 25:17, 25:16, 25:14. Z Bułgarii Biało-czerwoni udadzą się do współgospodarza imprezy Włoch. I to właśnie Italia i Serbia będzie rywalem grupowym Polaków w trzeciej fazie mundialu. Podopieczni trenera Vitala Heynena na MŚ bronią tytułu mistrza globu wywalczonego w 2014 roku. Wtedy do triumfu Polaków doprowadził Stephane Antiga.  Przeczytaj także:  Zobacz zapowiedź walki KSW 45: Michał Materla vs Damian Janikowski