Przejdź do głównej zawartości

Posty

Copa America 2015: Urugwaj remisuje z Paragwajem

Reprezentacja Urugwaju zremisowała z Paragwajem 1:1 w meczu grupowym Copa America 2015 rozgrywanym w Chile Jako pierwsi bramkę zdobyli Urugwajczycy. W 29 minucie spotkania golkipera rywali pokonał 20-letni Jose Jimenez. Przed zejściem do szatni wynik meczu na 1:1 ustalił Lucas Barrios. 30-letni napastnik Spartaku Moskwa celnie uderzył do bramki Muslery w 45 minucie meczu. Po przerwie żadna ze stron nie zdołała podwyższyć rezultatu i mecz zakończył się remisem 1:1.

Copa America 2015: Ekwador pokonuje Meksyk

Tegoroczny turniej Copa America wciąż zaskakuje. Po porażce Brazylii z Kolumbią 0:1 i zawieszeniu Neymara przeszedł czas na kolejną sensację. Tym razem w roli głównej wystąpiła reprezentacja Ekwadoru, która w meczu grupowym pokonała Meksyk 2:1 Jako pierwszy do bramki Meksyku trafił Miller Bolanos. 25-letni napastnik klubu Emelec ustalił wynik na 1:0 w 26 minucie spotkania. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy i kolejne gole padały dopiero w drugiej odsłonie meczu. Po przerwie Ekwador podwyższył wynik na 2:0, a strzelcem gola był Enner Valencia. 25-letni napastnik West Ham United celnie uderzył w 57 minucie meczu i Meksyk znalazł się w kłopotach. Honor reprezentacji Meksyku ratował Raul Jimenez. 24-letni napastnik Atletico Madryt pokonał golkipera Ekwadoru w 64 minucie meczu. Jednak jedna bramka Meksyku to za mało, aby wyjść z grupy i Meksyk pożegnał się z turniejem. W tabeli grupy A prowadzi gospodarz Copa America 2015. Chile z 7 punktami wyprzedza Boliwię (4 p

Kolumbia pokonuję Brazylię. Skandaliczne zachowanie Neymara i Bacci

Reprezentacja Brazylii ma coraz większe kłopoty. Canarinhos stracili 3 punkty w ostatnim meczu grupowym Copa America 2015 z Kolumbią przegranym 0:1 po golu Jeisona Murillo 23-letni obrońca Grandy trafił do brazylijskiej w 36 minucie i zdenerwował pewnego siebie rywala, który wcześniej na tym turnieju pokonał Peru 2:1 i w ostatnim czasie notował same zwycięstwa. Zespołowi Dungi nawet nie pomogła obecność na boisku Neymara. Kolega klubowy Messiego i Suareza nie zdołał strzelić gola, choć w 43 minucie był bliski pokonania Espiny po zagraniu Daniego Alvesa. Sposób odegrania obrońcy "Dumy Katalonii" do swojego krajana był kapitalny i powinien otworzyć drogę do bramki. W drugiej połowie ulubieniec Brazylijczyków starał się napędzać grę Canarinhos, ale bezkutecznie, bo mimo wielu prób i akcji podejmowanych w polu karnym Kolumbii wynik meczu się już nie zmienił. Jakby tego było mało po zakończeniu spotkania doszło do przepychanek między obiema drużynami, a aktor

BikeMic, czyli sposób na bezpieczną jazdę na rowerze

Bezpieczna jazda na rowerze zatłoczoną ulicą z ulubioną muzyką płynąca ze słuchawek jest mo żliwa, dzięki zastosowaniu niewielkiego urządzeni a o nazwie BikeMic - przekonuj ą jego twórcy i zbierają pieni ą dz e na uruchomi enie jego masow ej produkcj i   BikeMic to urządzenie z mikrofonem stereo podłączane pomiędzy słuchawki, a odtwarzacz muzyki. " Za sprawą tego niewielkiego urządzenia, słuchanie ulubionej muzyki oraz jazda na rowerze jest możliwe nawet na najbardziej zatłoczonej jezdni " - zapewniają twórcy urządzenia.   Wszystko dzięki temu, że BikeMic umożliwia precyzyjne ustawienie głośności muzyki oraz otoczenia, a oba źródła dźwięków są doskonałej jakości. Dodatkowo futrzana obudowa mikrofonu eliminuje szum wiatru.   " Wyobraź sobie, że siedzisz w kinie i oglądasz film akcji. Widzisz zatłoczoną jezdnię, na niej samochody i rowerzystę. Słyszysz pracujące silniki aut, słyszysz jak pracuje łańcuch roweru, słyszy

Joanna Jędrzejczyk rozbiła Jessice Penne w walce wieczoru gali UFC

Joanna Jędrzejczyk pokonała przed czasem w walce wieczoru gali UFC w Berlinie byłą championkę federacji Invicta, Jessicę Penne. Mistrzyni UFC rozprawiła się z rywalką w trzeciej rundzie Polka zdominowała przeciwniczkę już w pierwszej odsłonie pojedynku stawiając jej trudne warunki w stójce. Przewaga fighterki z Olsztyna nad Amerykanką raz po razie się powiększała, a rywalka widząc to próbowała sprowadzić walkę do parteru, upatrując w tej pozycji swoją szansę. Czujna Joanna Jędrzejczyk, która jest wielokrotną mistrzynią w boksie tajskim nie dała się jednak wciągnąć w grę przeciwniczki i obijała Penne. Po mocnych ciosach Joanny Jędrzejczyk Penne padła na ziemie, ale udało jej się przetrwać do kolejnej odsłony walki i walczyć dalej. W drugiej rundzie Amerykanka była blisko nokautu, bo aktualna mistrzyni UFC dosłownie ją rozbijała mocnym uderzeniami. Twarz Amerykanki była cala czerwona od krwi i widać było, że Penne ma dość starcia z Polką, ale walczyła dzielnie dalej. Zaw

Volvo XC90 otrzymało nagrodę za najlepszy design wnętrza

Podczas prestiżowych targów Automotive Interiors Expo w Stuttgarcie rozdano nagrody dla najlepszych projektów wnętrz w aktualnie produkowanych samochodach. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. flagowy model Volvo XC90 oraz projektant Robin Page odpowiedzialny za design jego wnętrza Robin Page zarządzający działem Interior Design w Volvo Car Group został wybrany przez kapitułę konkursu spośród najlepszych specjalistów z dziedziny wzornictwa reprezentujących wszystkie marki motoryzacyjne i otrzymał nagrodę Designer of the Year. Na osobne wyróżnienie zasłużył nowe model Volvo XC90, który nagrodzono jako najlepszy samochód produkcyjny pod kątem designu wnętrza. Nagrody, jakimi doceniono Volvo są świadectwem tego, jak ogromny krok naprzód w ostatnich latach zrobiła szwedzka marka, także w zakresie wzornictwa. W czasach gdy nie patrząc na oznaczenie marki większość samochodów trudno odróżnić od siebie, szwedzkiemu producentowi udało się nie tylko zachować, ale takż

Peru wygrywa z Wenezuelą na Copa America 2015

Reprezentacja Peru pokonała Wenezuelę w meczu grupy C, turnieju Copa America, który odbywa się w tym roku w Chile Pierwszą dobrą sytuacje do zdobycia gola stworzyła sobie Wenezuela. W zaledwie 6 minucie meczu mogła ona objąć prowadzenie. Wtedy po dośrodkowaniu piłki w pole karne golkipera Peru próbował pokonać snajper Zenitu Petersburg, Jose Salomon Rondon. Jednak bramkarz rywali był czujny i nie dał się zaskoczyć. W 28 minucie Rondon znalazł się sam na sam z Gallesem, jednak i tym razem górą był bramkarz Peru. I do końca pierwszej połowy wynik bezbramkowy się utrzymał. W drugiej odsłonie gry padł gol dla Peru, a jej zdobywcą był Claudio Pizzaro. 36-letni napastnik Bayernu Monachium uderzył celnie lewą nogą z 5 metra do bramki Baroja.